atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu ko luteriskā teoloģija saka, kas ir cilvēks?
Gaida Sniedziņa
Iesūtīts: 2008.12.10 13:02:24
Cilvēks ir slikts, lai neteiktu ļauns!

ko vēl tā saka?
AutorsZiņas teksts
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 13:13:18
no oftopika laukā: tēmā iekšā:

a_masiks # Iesūtīts: 2008.12.10 12:11:10
Gaida Sniedziņa
Nu un ko darīt, ja galvenais grēks ir slikti domāt pašam par sevi? Ja tu labu nedari tikai tāpēc, ka domā - "es jau neko labu darīt neesmu spējīgs, esmu tikai niecīga grēka pagale, ij viss ko es daru ir slikts un grēcīgs"? Ko tad? Ko darīt, ja dēļ šādas domāšanas pats sevi ienīsti un nemīli? Sevi uzskati par tādu kā spitālīgo...? Nožēla Dieva priekšā neko nelīdzēs, tikai padziļinās sindromu.... abēr kō nu?



Gaida Sniedziņa # Iesūtīts: 2008.12.10 12:30:25
a_masiks

Nu un ko darīt, ja galvenais grēks ir slikti domāt pašam par sevi? Ja tu labu nedari tikai tāpēc, ka domā - "es jau neko labu darīt neesmu spējīgs, esmu tikai niecīga grēka pagale, ij viss ko es daru ir slikts un grēcīgs"? Ko tad? Ko darīt, ja dēļ šādas domāšanas pats sevi ienīsti un nemīli? Sevi uzskati par tādu kā spitālīgo...? Nožēla Dieva priekšā neko nelīdzēs, tikai padziļinās sindromu.... abēr kō nu?
tagad uzreiz jēdzīgu nepateikšu(jo par to jāpadomā un jāpalasa, bet tas arī ir grēks!
1) neticība Dieva Vārda varenībai, kurš saka, ka visus grēkus piedod! = neticība!
2) skatoties no cilvēka personības - slinkuma & kūtruma attaisnošana, jo kaut ko darīt nav ērti..
3)...

un kā cilvēks var mīlēt otru, ja nemīl sevi(es domāju veselīgi) dažkārt no šī stāvokļa pats cilvēks nespēj izkļūt... gadās, ka tikai ar laiku šāda sevis nemīlēšana pāriet.... citam tikai kad piedzimst bērni! bet tā vispārīgi varu sarunāt muļķības!



Zive. # Iesūtīts: 2008.12.10 12:26:35
es tak ar saku, ka cilvēkam gan labo, gan slikto jāmāk redzēt


Gaida Sniedziņa # Iesūtīts: 2008.12.10 12:34:30
Zive.
Gan labo, gan slikto, kas viņā ir.
pēc luteriskās teoloģijas cilvēkā ir tikai sliktais un viss labais nāk no Dieva! un es tam varu pilnīgi piekrist!

es jau lasīju, tikai man likās, ka Tu rakstīji tā itkā es ko nepareizi teiktu!


Zive. # Iesūtīts: 2008.12.10 12:35:43
Gaida Sniedziņa ,
zinu jau zinu, ka pēc lut. teol. cilvēks ir pēdējais brāķis :P


Gaida Sniedziņa 2008.12.10 12:39:37
Zive.
jap...
un Dieva žēlastība pirmais dārgums....

ma ļoti patīk doma: Cilvēks Dievu nespēj mīlēt pilnīgi, bet Dievs mīl tādu cilvēku, kurš meklē Dievu un Viņa žēlastību!

un par to "draņķi" man pārliecina, ka paskatoties dzīvē mazi bērni uz sliktām lietām nav jāmāca, bet labās nākas nopūlēties, lai iemācītu!
un daudzreiz cilvēks labu grib, bet slikts sanāk!



*Duksis # Iesūtīts: 2008.12.10 12:42:24
Šausmas!
> pēc luteriskās teoloģijas cilvēkā ir tikai sliktais.

"Pēc luteriskās teoloģijas cilvēkā ir tikai sliktais." Ja arī tā, tad no kurienes cilvēkā ir "sliktais." No vājuma. Ja no vājuma, tad "pēc luteriskās teoloģijas" - cilvēks ir nožēlojami vāja būtne, kas bez tā-un-tā ne s--a nevar! ... . Vēlams būtu, lai vietējie "kaktu teologi" saprastu, ka "vājums" faktiski ir "sliktuma" cēlonis un vairāk akcentētu pirmo, nevis otro.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:21:48
"Kā nav zivs bez asakām, tā nav arī cilvēka bez trūkumiem." /M. Luters/
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:22:56
Cilvēks ir Dieva radīts un mīlēts.
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:28:18
*Duksis
Tu vēl kļūsi par īstenu luterāni

Noasveidīgais
patikt to var katrs...
lamby
# Iesūtīts: 2008.12.10 13:42:02
Gaida Sniedziņa par "pareizo luterāni"
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.12.10 14:00:25
Gaida Sniedziņa ,

jā, bet ticēt un saskaņā ar to dzīvot - tā ir vislielākā māksla.
Cilvēks ir labākais un interesantākais no Dieva radījumiem. Nez kāpēc sadomājies, ka Dievs viņam traucē dzīvot. Bet tā citādi - apbrīnojama būtne. To arī luteriskā teoloģija māca.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 12448