atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību luterāņi
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.09.24 17:29:21
piedošanu... bet šodien man kaut kā visu gribas salikt pa plauktiņiem un izzināt... un te arī ir luterāņu forums

Cik zinam, ASV ir nežēlīgi daudz luterāņu novirzieni.
Latvijā oficāli tikai divi(paldies Dievam)- LELB un KLB. bet gan jau neoficāli ir vairāki... Kādi, jūsuprāt, ir luterāņu novirzieni Latvijā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.25 12:13:24
dassy, es tev pilnīgi piekrītu... tieši tamdēļ arī mans texts... Ko varbūt pārfrāzēšu šādi - Nevar saprast kas ir Luterisms, nesaprotot kas ir Luterisms

Paradox!

Bet tieši tas ko tu saki, lai vāvuļot, kas ir Luterisms, ir jāzin ko un kā Luters mācīja un sludināja...

Tāpat nevar saprast Bībeli, neizlasot Bībeli. Nevar saprast Kristietību neesot Kristietībā iekšā un neesot daļa no šī kontexta!

Es jau sapratīšu, ko TU saproti ar šiem trīs sola... Taču izrauts no kontexta zem tā parakstīsies arī daudzi neluterāņi!
Bet vienā teikumā uzrakstīt to, ko spēj pateikt daudzu grāmatu kontexts, ir neiespējami!

Un tas manuprāt ir mūsdienu sabiedrības un/vai pat pasaules problēma, ka cilvēki pieraduši dzīvot "fast food" pasaulē, grib visu un uzreiz un īsos konspektīvos formulējumos. Un ja ideju nevar formulēt īsi un konspektīvi, tad tā nav tā vērta lai par to ceptos vispār...

Ja cilvēkam, lai saprastu Aristoteli, ir jāizlasa gan Platons gan Aristotelis, viņš tak neies to darīt... viņš pagrābs frāzes no kādiem popzinātniskiem žurnāliem un to adaptēs par savu viedokli, pac nekad nesaprasdams KĀPĒC viņam ir tāds viedoklis!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.25 18:18:49
varu Tev ar piekrist
varu tikai piebilst
tad tā nav tā vērta lai par to ceptos vispār...
un tomēr, ja kaut kas sakarīgs ir garā tekstā ir vērts rakt... cikvēki paliek slinki un nerok, bet iztaisa savu viedokli!
rainars
# Iesūtīts: 2008.09.25 20:27:27
Ingars viss ko saki vilks man liekas pieņemami un piekrītu jo
harizmu es ar piedzīvoju Skultes draudzē.Kā jau teicu un kā pats juti kad biji Skultēka un baudīji Svētā gara klātbūtni.Tagad viss tas ir spēcīgāks vari atbraukt pats un izbaudīt dzīvā Dieva klātbūtni Svētajā garā ,apliecinot Jāņa kristītāja vārdus Mt.3:11:11 Es jūs gan kristīju ar ūdeni uz atgriešanos no grēkiem, bet Tas, kas nāk pēc manis, ir spēcīgāks par mani; Tam es neesmu cienīgs kurpes nest, Viņš jūs kristīs ar Svēto Garu un ar uguni. .Paprasi vilkam liecību .
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.26 12:01:15
rainars
Tu domā,ka kāds Tev noticēs, ka Tu teiksi?
nu piedzīvos pats visu, tad ar Ingars sapratīs... a citādi sanāk liet un liet ūdeni zemē.... - tīri manas subjektīvas domas!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.09.26 13:41:55
Trešais luterāņu spēks Latvijā de facto jau pastāv, atliek vienīgi to izziņot..
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 13:43:45
indriķis, darīt nav ko?

cilvēki vairojas kopojoties nevis daloties vai pumpurojoties
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.09.26 13:46:57
Jāatzīstas, man pašam interesanti to vērot. Jauna misijas stratēģija laikam.
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.26 16:57:03
Indriķis, kas ir trešais luterāņu spēks?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.26 17:03:41
vasara, šķiet tās no KLB četras nošķīrušās draudzes!

Man neizdevās KLB satversmē ieskatīties, saits nestrādā viņiem... jo šodien e-baznīcā ir otras puses viedokls publicēts, tamdēļ nu var sākt vērtēt kādus zarus kurš ir salauzis!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.09.26 17:19:45
O, tad beidzot, vēl nemaz neesmu ieskatījies. Un tās draudzes jau nenošķirās no laba prāta, ļoti negribēja nošķirties, bet ko padarīsi pret KLuBiņa vairākumu.
Mulder , vai Tumes mājas lapu lasīji? http://www.kmd.valsts.lv/draudze.htm Nupat paskatījos, Gvido kompilāciju no turienes tekstiem uztaisījis.
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.26 17:25:27
khe khe, vai tik drīz nav gaidāma vēl kāda nošķelšanās vēl mazākos grupējumos ar devīzi "vienīgie pareizie"?...=)
košmar, cik var? katrs domā par savu paštaisnumu. šajā gadījienā man šķiet, ka runa nav par mācību - LTA. [pa brīvdienām izlasīšu e-baznīcas jaunpublicējumu..]
rainars
# Iesūtīts: 2008.09.26 17:42:15
Klau varbūt pietiks bļaustīties luterāņi da luterāņi.Man liekas ka luterāņiem sen laiks palikt par kristiešiem un pielūgt dzīvo Jēzus Krista Dievu.KRISTIETIS KURŠ DIEVKALPOJUMU SVIN PĒC LUTRISKĀS TRADĪCIJAS.KRISTIETIS KURŠ APMEKLĒ LUTERIKU DRAUIDZI.
KĀDA ATŠĶIRĪBA GALVENAIS LAI DZĪVA DRAUDZ,KO LĪDZ būt DFievkalpojumā ja nav sajusts Dzīvais Dievs garā un patiesībā.
vasara
# Iesūtīts: 2008.09.26 17:48:05
rainar, te tak ir luterāņu forums. ieej romas katoļu forumā un dzirdēsi "luterāņu" vietā katoļi. nu i?
rainars
# Iesūtīts: 2008.09.26 18:04:15
neku neiešu un te ar tik pabiškam iemetu acis nav jau jēga pierādīt ko ,Dievs jau pats visu saliek pa plauktiem.Kā tur bija pa to cilvēku mācībām
kuros mēs kā smilgas līdzi liecamies katram vējam un ka labāk palikt pie tā ko mums atklāsjis Svētais Gars.Katrs esam savādāks un prekš katra Dievam ir savs plāns.tas pareizi šitas nepareizi tad otrrādi un tiesnešu papilnam.Diez tik kāpēc Ādamu un Ievu padzina .
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.09.26 18:21:07
Vasara, kas cits ja ne mācības jautājums - var baznīcā mācītāju vairākums var atcelt mazākumu , ja kāds mazākuma viedoklis ne-mācības jautājumos vairākumam nav paticis? Vieni saka, ka var, otri, ka nevar! Protams, tas sev līdz nes arī praktiskas sekas.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.27 13:04:15
rainars

11 Jo man par jums, mani brāļi, ir pienākušas ziņas no Hloes nama ļaudīm, ka jūsu starpā ir ķildas.
12 Es gribu teikt to, ko pie jums visur dzird runājam, viens saka: es turos pie Pāvila, otrs: es pie Apolla, trešais: es pie Kēfas, bet ceturtais: es pie Kristus.
13 Vai tad Kristus ir dalīts? Vai tad Pāvils ir par jums krustā sists? Jeb vai jūs esat kristīti uz Pāvila vārdu?

Ar to gribu sacīt, ka tā slimība ir arī harizmātiem, patiesībā VISIEM pat tiem, kuri saka - es turos pie Kristus, šajā kontekstā ir cits pārmetums no Pāvila - tie bij tie, kuri dzīvē reāli ar Kristu bij sastapušies un nu uzskatīja, ka neviens cits nav tiesīgs viņus mācīt.

Un tieši tā - kāda atšķirība kā pielūdzam, bet tad lūdzu arī pasaki, kāpēc ir tā, ka harizmāti no vienas puses saka - kāda starpība, bet no otras puses nosoda to pielūgsmes veidu, kāds ir luterāņu draudzēs? Jā, protams, ka to pašu var pārmest arī luterāņiem

UN patiesībā jau arī luterāņi sevi sauc par kristiešiem. Par to, ka saka - es luterānis, es katolis, es pareizticīgs, es harizmāts - tas tāpēc lai saprastu, kurš kuru mācību pārstāv. tā piemēram es zinu, ka baptists nekristī savu bērnu. Mēs abi esam krsitieši, esam brāļi Kristū, tomēr es nekad neiešu uz kompromisu, jo Dievam vairāk jāklausa nekā cilvēkam - tā darīja Luters. Dievs Luteram atklāja, ka bērni ir jākristī un Luters ar šo atklāsmi dalījās ar citiem, tātad ja sakam - Lutera mācība, tad ar to saprotam, ko Dievs Luteram ir atklājis, nevis, ka Luters pats būtu kas, bet gan ka Dievs, Kurš viņam šīs lietas atklāja ir kas.

Tad nu lūk - mēs varam kopā darīt visu, taču es nekad nepiedalīšos tādā lietā, kur bērns netiek kristīts, es nepiedalīšos vakarēdiena sakramentā tādā draudzē, kur neizšķir Jēzus miesu un asinis. Nevis tāpēc, ka sakraments būtu neīsts, bet viņiem par liecību. Es nelūgšu Dievu lai Viņš svētī un attīsta viltus praviešu sludināšanu. Nepateikšos Dievam kopā ar brāli, kurš pateicas par aplamām lietām, kurš grēku uzskata par kaut ko labu un vēl Dievam par to pasakās
rainars
# Iesūtīts: 2008.09.27 15:29:40
Nekas jauns jau nav .Jņ 15:4 Palieciet Manī un Es - jūsos. Kā zars nevar nest augļus no sevis, ja tas nepaliek pie vīnakoka, tāpat arī jūs, ja nepaliekat Manī.
Jņ 1. 5:7 Jo trīs ir, kas dod liecību debesīs: Tēvs, Vārds un Svētais Gars, un šie trīs ir viens.
Ef.4:14 Tad mēs vairs nebūsim mazgadīgi bērni, kas cilvēku viltus spēlē, viņu viltīgas rīcības piekrāpti, tiek šurpu turpu svaidīti, padodamies katram mācības vējam.
1.kor.4:6 Bet to, brāļi, es esmu attiecinājis uz sevi un uz Apollu, jūsu labad, lai jūs pie mums mācāties nepacelties pār to, kas ir rakstīts, lai jūs viena cilvēka dēļ neuzpūšaties pret citu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.27 17:24:46
rainars

Āmen, tieši tā un tāpēc es arī oponēju brāļiem no KLB. Jo vai Luters ir kas? Domāju, ka viņš zārkā trīsreiz riņķī apgriezies dēļ tās nejēdzības. Ļoti ļoti slikti ir ja pravieti vai mācītāju izceļ pāri pravietojumu un mācības devējam.

Bet tas, kāpēc Lutera sekotājus sauc par luterāņiem, nevis kristiešiem ir tāpēc, ka bij tāda vēsturiskā situācija - par kristiešiem sevi sauca daudzi, taču viņi visi nebij vienprātīgā ticībā, bet katrs paļāvās savam maldu mācības vējam. Tā nu lai saglabātu tīru apustulisko mācību, tad nu to saistīja ar tā vīra vārdu, kuru Dievs lietoja šīs apustuliskās mācības tīrības uzturēšanai
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.27 17:31:33
Varētu luterāņus pārdēvēt par brāļu draudzēm un praktizēt arī tās bibliskās idejas, kas bij brāļu draudzēs.
rainars
# Iesūtīts: 2008.09.27 20:36:46
SKULTĒ Latvijas laikos luteriskās draudzes mācītājs apmeklējis brāļu draudzes.Beidz pēŗties.Kas mēs esam lai tiesātu citus,tā viņu problēma vai laime.Atbrauc uz Skulti un piedalies Dieva ugunskura kuršanāpielūgt garā un patiesībā un baudīt Dieva mieru.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 23921