atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību luterāņi
p.l.dassy
Iesūtīts: 2008.09.24 17:29:21
piedošanu... bet šodien man kaut kā visu gribas salikt pa plauktiņiem un izzināt... un te arī ir luterāņu forums

Cik zinam, ASV ir nežēlīgi daudz luterāņu novirzieni.
Latvijā oficāli tikai divi(paldies Dievam)- LELB un KLB. bet gan jau neoficāli ir vairāki... Kādi, jūsuprāt, ir luterāņu novirzieni Latvijā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.24 21:48:47
p.l.dassy

paldies, ļoti noderīga informācija
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.24 21:54:13
Ingars
man kā konsesionāli luterānai vajadzētu vervēt Tevi uz KLB bet ko darīt, ka es zinu daudz... kristieša pienākums ir dalīties ... un man jau nav žēl! protams es nezinu vaitas ir tas ko Tev vajag...!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.24 21:56:33
p.l.dassy

to es pats ar vēl nezinu, ko man vajag, bet gan Dievs zinās
vilks
# Labojis vilks: 2008.09.24 22:10:18
Ingars
nu, Rīgas Jāņa draudze taču arī ir puslīdz harizmātiska, vai es kļūdos?

mana draudze Saulkrastos ir low-church luterāņi jeb tādi, kas vairāk līdzinās baptistiem - visā, izņemot Sakramentu izpratni.

Rīgas Jēzus draudze savukārt ir piētiskie luterāņi - uzsvars uz individualām attiecībām ar Jēzu un personisko dievbijību. Piemēram, tā ir vienīgā draudze, kur esmu redzējusi, ka dievkalpojumā metas ceļos uz visām lūgšanām neatkarīgi no Baznīcas gada.
Principā drusku līdzīgi manai draudzei, bet mūsējā individuālā dievbijība nav tik izteikta.. kā man šķiet. Varbūt atnāks kā cits un teiks ko citu.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.24 22:17:11
Ingars

nu cerams Tu kādreiz atradīsi vai Tevi atradīs...
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 22:30:13
vilks
Es ir oriģināli no Jēzus draudzes... varbūt tāpēc man tas piētiski protestantiskais piesitiens... ?
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.24 22:31:37
Balss
toč? šī baznīca ģeogrāfiski ir TIK tuvu!
vilks
# Iesūtīts: 2008.09.24 22:34:41
Balss
varbūt
bet tāda tak tā draudze ir.. vai tad ne?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 22:36:23
vilks
Kāda tā ir šobrīd, nezinu - esmu citā. Tā iznāca. Bet tie cilvēki no draudzes, ko pazīstu, man ļoti patīk!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.24 22:39:22
nu...orģināli pirmos 10 savas dzīves gadus es ar biju Jēzus draudzē! Jā cilvēki ir jauki... un daži ir man draugos un mēs ik pa laikam ar dažu ģimeni tiekamies ikdienā vai saskrienamies šur tur...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.09.24 23:07:31
vilks

Jā, paldies Dievam, luterāņi pamazām atdzīvojas un jā - Rīgas Jāņa draudzes locekļi, ieskaitot mācītāju ir vairāk vai mazāk harizmātiski orientēti, bet kas svarīgi - netaisa šķelšanos, tas ir - paliek pie luteriskās mācības

Tas pierāda, ka liturģijai nav ne vainas, kā to bieži vien luterāņiem pārmet harizmāti, bet vaina ir pašu cilvēku attieksmē, ka automātiski dara to, kas iemācīts.


Man tik vienmēr nesaprotama un pat aizvainojoša šķiet tāda lieta - kad ir runa par tradīcijām un kārtību luterāņu baznīcā, tad tā lūk ir nedzīva reliģija, bet kad ir runa par to kārtību un tradīcijām, kas notiek vasarsvētku draudzēs, tad lūk tikai tā ir Svētā Gara vadība.
Tas tāpēc, ka dzīvošana līdz saistās ar ārējām izpausmēm un emocijām.
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.25 00:21:15
haha.

kāda starpība kāda draudze.

kāda starpība kas ir īstie.

attapties!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.25 09:48:31
dassy, nu RKB ir vienkārši... tu vari darīt dajebko, galvenais, lai tev ir viss kārtībā ar politiku attiecībā pret Pāvesta varu... Ja tu atzīsti Pāvestu par lielo onku un Maģistrātu par Baznīcu, tad pārējais viss ir figņa, vari kaut Valpurģu nakti organizēt!

Luterāņiem nav nekādu Pāvestu, tamdēļ to birku "Luterānis" vari kabināt kam gribi vai sev vai citiem un nevienam nav autoritātes tev pa pirkstiem sist. Tādējādi Luterāņi ļoti labi parāda to prikolu, ka no ārpuses Baznīcu nemaz nevar tā ieraudzīt! Pat iekšpusē nemaz tik viegli nav... Jo ko tad nozīmē "Luterānis"... teiksi, tas kurš parakstās ar sirdi un prātu zem LTA? Nefiga, piemēram KLB to neuzskata par pietiekošu, bet tikai par nepieciešamu nosacījumu! Tā kā... apgalvojums "Es esmu Luterānis" šodien pasaka tikai to, ka tu neesi ne RKB ne PB adepts!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.25 11:02:53
Mulders
Man luterāņi asocējas ar: tikai Raksti! tikai Kristus žēlastība! tikai ticība!

kas ir pretrunā ar šo nav literānis! varbūt var runāt par neapzinātām herēzēm, bet pēc manām domām luterāņa būtība ir šī! Ļoti labi pazīstu mācību, ka kāds grib piekabināt ko klāt un ar savu darbu darīt Dieva darbus...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.25 11:06:06
p.l.dassy, zem tavas asociācijas palido arī kalvinisti!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.25 11:07:01
Mulders
Kalvinisti sagroza Rakstus acīm redzami - reformātori, adventisti...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.25 11:12:26
p.l.dassy kalvinists teiks, ka Luterāņi sagroza rakstus acīmredzami!

Taču viņiem arī ir tikai raksti, tikai kristus un tikai žēlastība, laigan no luterāņa viedokļa tā ir tikai sagrozīti raksti, tikai sagrozīts kristus un tikai sagrozīta žēlastība... Taču šis "sagrozīts" ir peldošs

Un... paveries to pašu Konkordijas Formulu... no tāda viedokļa, ka tur tiek precizētas dažādas kontraverses un neprecizitātes pašu Luterāņu vidū.

Te tas klasiskais jautājums... vai tu esi sadraudzībā ar Korintas draudzi no Bībeles? Pāvils bija... bet vai tu esi? Ja tu neesi, tamdēļ, ka viņiem bij sagrozīta mācība... tad kā skaidrot to, ka Pāvils bij ar viņeim sadraudzībā?

Un tādējādi... man ir aizdomas, ka tavs princips novedīs tevi pie tā, ka galu beigās tu būsi vienīgais Luterānis pasaulē!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.09.25 11:30:10
Mulders
nu teorija man nav stiprā puse....
Neesmu studējusi visas ticības apliecības, nedz formulas... akut gan dažas no tām lietojam dievkalpojumā un zinu,ka ir vairākas...

Un es nevaru Tev pateikt, ka esmu vai neesmu sadraudzībā ar Korintas draudzi... (neredzu arī īpašu vajadzību šādu jautājumi izzināt) es tik zinu, ka esmu sadraudzībā ar Kristu un man tiešām neinteresē baznīcu savstarpējās attiecības(jo bieži vien tur strīdas: mēs esam pareizāki...) ja tik ļauj man ticēt tā kā man liekas pareizi... un pagaidām KLB neesmu atradusi, ka tur kaut kas būtu pretrunā ar manu ticību no teoloģiskās puses(cik nu man tāda ir)!

galu beigās tu būsi vienīgais Luterānis pasaulē!
es zinu tādu teicienu no bērnības: kas uz citiem saka, tas pats tāds ir!

p.s. un vai Tu zini ko nozīmē p.l.?
Atbilde: PAREIZĀ LUTERĀNE dassy man nav jākļūst par vienīgo luterāni pasaulē, ja es esmu pareizā luterāne. .. Un ne es pati to izdomāju, bet tā teica viens LELB mācītājs vai pat prāvests.... nejaušas sagadīšanās dēļ viņš veda mani(mūs) no vienas vietas uz otru, garām KLB baznīcas ēkai un sāka savu runu... varbūt man vajadzēja stādīties priekšā, bet tajā situācijā domāju bija labāk paklusēt un nokausīties viņa spriedelējumus: kāpēc KLB atdzīst prezidentu,bet neatdzīst bīskapus! Man bija interesanti...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.25 11:35:25
dassy, fīča par ko runāju ir tā, ka tu sakot "Tikai Raksti, Tikai Krisuts, Tikai Žēlastība" saproti ar to vairāk nekā šie vārdi izsaka no malas vērojošam lasītājam. Un ja tagad no Alfa_Centauri atlidotu zaļie cilvēciņi, kas vispār neko no tā nejēdz, bet saprot valodu, tad iedodot šādu Luterāņu definīciju viņi nospriestu, ka arī Kalvinisti un vēl vesela uima to, ko neuzskatām par Luterāņiem, ir Luterāņi!

Manuprāt tā mūsdienās ir problēma, ka cilvēki vēl tajā modernistiskajā domāšanā cenšās visu `definēt" un precīzi novilkt demarkācijas līnijas, tādējādi pazaudējot kopējo bildi... Luteriskā definīcija nav vairs tik vienkārša... atbildēt uz jautājumu "Kas ir Luterāņa identitāte" nav tik vienkārši... tā lai to saprastu neiesvētītais!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.09.25 11:45:28
Mulders
es šos vārdus uztveru tā kā Luters tos skaidroja(ar kontekstu)- bija domājis, nevis piešķirot savu skaidrojumu!

ar to ar ir atšķirīga mūsdienu domāšana, ka bērns domā gudrs esam izlasot vienu rakstu, bet neizlasot visu grāmatu kontekstu! Un pat ja izlasa, ir jālasa nākamās, lai saprastu kontekstu... tāda ir mana fīča!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 50 , pavisam kopa bijuši: 24652