2024. gada 24. februāris
Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins

Piedalies misijas akcijā “Uzdāvini žurnāla “Svētdienas Rīts” abonementu vietējai bibliotēkai”!

iesūtīts: 2024.02.08 22:05

Inga Reča, žurnāla “Svētdienas Rīts” redaktore

Februārī sākam jaunu misijas akciju – “Uzdāvini “Svētdienas Rīta” abonementu savai novada, pilsētas, pagasta vai ciema bibliotēkai!”


Kāpēc šāda akcija, un kāpēc tieši tagad? Martā žurnāls “Svētdienas Rīts” atzīmēs divas nozīmīgas jubilejas – 35 gadus kopš izdevuma atjaunošanas un 2000. numura iznākšanu.  Atcerieties, 2020. gadā mēs svinējām “Svētdienas Rīta” simtgadi – 20. gadsimta pirmajā pusē tas iznāca no 1920. līdz 1940. gadam. Sekoja Otrais pasaules karš un padomju okupācijas gadi, kad, protams, reliģijai nebija vietas “gaišās komunistiskās nākotnes cēlāju” prātos. (Arī tagad diži nav, bet tas jau ir cits stāsts…) Sākās Atmoda, un 1989. gadā apņēmīgi cilvēki – mācītājs Juris Rubenis un žurnālisti Aida Prēdele un Ilmārs Latkovskis – “Svētdienas Rītu” atjaunoja. Tāpēc arī izdevuma numerāciju nesāka no sākuma, bet turpināja – no 1020. numura 1989. gada 26. martā 35 gadu laikā esam tikuši līdz 2000. numura izdošanai, kas Dievjauši arī iekrīt martā. Cik simboliski un zīmīgi – toreiz laikraksts dzima Lieldienu laikā, arī šogad jubileja ir Lieldienās!

Gada nogalē veicām lasītāju aptauju, kāpēc viņi lasa un abonē “Svētdienas Rītu”. Paldies par jūsu labajiem vārdiem, kaut saprotam – līdz pilnībai un ideālam žurnālam vēl tālu… Smadzeņu kroku aizķēra Saldus Sv. Gregora izglītības centra direktora, mācītāja Raimonda Mežiņa rakstītais: “Abonējam žurnālu arī pilsētas bibliotēkai un to uztveram kā misijas projektu, lai var lasīt arī tie, kuri grib iepazīt Dievu, uzzināt arī to, kas notiek mūsu Baznīcā un kristīgajā sabiedrībā Latvijā.” Un tad vēl kādā pasākumā dzirdēju, ka Latvijā ir 748 (!) publiskās bibliotēkas. Hm, interesanti, cik no tām var paņemt lasīšanai “Svētdienas Rītu”? Izrādījās, “cipars” ir gaužām niecīgs – tikai 12…

Žurnālu apzināti veidojam kā misijas instrumentu, cenšoties runāt par kristīgām vērtībām, izmantojot “cilvēku valodu”, nevis tikai kristiešiem saprotamu terminoloģiju. “Ejiet pa visu pasauli un sludiniet evaņģēliju visai radībai. Kas tic un tiks kristīts, tas tiks glābts, bet, kas netic, tas tiks pazudināts.” (Mk 16:15) Tā ir Kristus pavēle mums. Vai es kā kristietis to pildu? Kā es to daru?
Tāpēc, svinot “Svētdienas Rīta” abas nozīmīgās jubilejas, mēs aicinām tevi, mīļo lasītāj, un tavu draudzi šogad piedalīties misijas projektā “Uzdāvini “Svētdienas Rītu” vietējai bibliotēkai!”. Palīdzi savam līdzcilvēkam uzzināt kaut ko vairāk par Dieva darbu un viņa darbabiedriem! Palīdzi sēt Labo vēsti savā tuvākajā apkārtnē! Lai ar Dieva palīdzību mums izdodas!


Žurnālu “Svētdienas Rīts” var abonēt interneta vietnē www.abone.pasts.lv vai zvanot pa tālruni 67008001 vai 25008001. Bet, protams, arī “Latvijas Pasta” nodaļās un pie pastnieka!
Žurnālu iespējams iegādāties SIA IHTIS grāmatveikalā Rīgā, Mazā Pils ielā 4 un preses tirdzniecības vietās Latvijā (skatīt precīzu informāciju 
www.presesserviss.lv.)

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2024 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »