LELB arhibīskaps viesojas Saksijas ev.lut. Baznīcā

2022.04.08 14:12

No sestdienas 2.aprīļa līdz pirmdienai 4.aprīlim LELB arhibīskaps Jānis Vanags un Ārlietu nozares vadītājs māc. Andris Krauliņš viesojās Saksijas ev.lut. Baznīcā. Sestdien Burgštetes draudzē arhibīskaps uzstājās ar lekciju par postmodernismu, tikās ar Vācijas Apvienotās ev.lut. Baznīcas pilnvaroto Austrumeiropas jautājumos māc. Dr. Karstenu Rentzingu, kā arī ar Saksijas Baznīcas konservatīvo mācītāju apvienības pārstāvjiem. Judika svētdienā arhibīskaps sprediķoja Ērenfrīdersdorfas sv. Niklasa draudzē, kur šajā svētdienā bija pirmais dievkalpojums kad draudze varēja pulcēties  bez ierobežojumiem un saņemt sv. Vakarēdienu.

Pirmdien LELB pārstāvji apmeklēja Saksijas Baznīcas Virsvaldi un tikās ar māc. Dr. Danielu Tīlo, ekumēnes nozares vadītāju un ilggadējo LELB draugu māc. Frīdemanu Ēmi. Vēlāk viņi visi kopā tikās ar Saksijas ev. lut. Baznīcas bīskapu Tobiasu Bilcu. Sarunās tika pārrunāta situācija LELB un Saksijas Baznīcā, karš Ukrainā, LELB Sinodes jaunākie lēmumi, sadarbība Pasaules Luterāņu Federācijas diskusiju procesā "Luteriskā identitāte"

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare