Izveidota Armēņu Apustuliskās baznīcas diecēze Baltijas valstīs

2020.03.12 12:05

Š.g. 3.martā arhibīskaps Jānis Vanags tikās ar jaunizveidotās Armēņu Apustuliskās baznīcas diecēzes Baltijas valstīs bīskapu Vardanu Navasardjanu. Bīskapu pavadīja Rīgas Sv.Gregora Apgaismotāja draudzes mācītājs Hosrovs Stepanjans. Tikšanās laikā arhibīskaps saņēma ielūgumu piedalīties jaunā bīskapa inaugurācijā.

Patriarhs un katolikoss Viņa Svētība Karekins II svētījis un ar 2020.gada pontifikālo deklarāciju paziņojis par bīskapa sēdekļa diecēzes izveidi Rīgā. Pārstāvniecība ir iecerēta kā autonoma, Armēņu apustuliskās baznīcas centram – Ečmiadzinas Svētajam Krēslam nepastarpinātas pakļautības vienība. Paredzēts, ka diecēze pildīs Armēņu Apustuliskās baznīcas garīgā centra funkcijas trijās Baltijas valstīs– Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Viņa Svētība Armēņu Apustuliskās baznīcas patriarhs Katolikoss Karekins II apmeklēja Latviju 2011.gada vasarā, vizītes ietvaros iesvētot Armēņu apustuliskās draudzes dievnamu – Rīgas Sv. Gregora Apgaismotāja baznīcu (būvēta no 1998. līdz 2009.gadam), kas atrodas Rīgā, Kojusalas ielā 5, un dodot savu svētību visiem Latvijā mītošajiem armēņiem. Pirmais draudzes mācītājs bija ieromūks Markos Ovanisjans. Arhibīskaps Jānis Vanags bija klātesošs arī dievnama pamatu iesvētīšanā 1997.gada 14.decembrī.

Svētā Gregora, kristietības sludinātāja, Armēņu Apustuliskās baznīcas dibinātāja un pirmā tās katolikosa vārdā nosaukta arī LELB Kristīgās kalpošanas skola Saldū, tagad Sv.Gregora izglītības centrs.

Bīskapa Vardana Navasardjana inaugurācijas episkopālā Svētā Mise notiks š.g. 5.aprīlī Rīgas Sv.Gregora Apgaismotāja baznīcā.

Foto: (no labās) bīskaps Vardans Navasardjans, arhibīskaps Jānis Vanags, mācītājs Hosrovs Stepanjans, 2020.gada 3.martā Virsvaldē.