Ingrijas Baznīcai jauns bīskaps

2020.02.10 09:13

Arhibīskaps Jānis Vanags svētdien 9.februārī Sanktpēterburgā piedalījās jaunā Ingrijas ev.lut. Baznīcas bīskapa Ivana Lapteva konsekrācijā. Ingrijas Baznīcas bīskaps kopš 1995.gada bija Āri Kugappi (Aarre Kuukauppi). 2019 gada noslēgumā bīskaps devās emiretūrā un Sinode ievēlēja jaunu bīskapu. Ingrijas baznīcas aizsākumi sniedzas 17.gadsimtā. Šodien baznīcai ir 80 draudzes un apmēram 40 draudžu kopas, 7 prāvesta iecirkņos. Baznīcā kalpo 100 mācītāji. Tās draudzes atrodas visas Krievijas teritorijā, bet galvenokārt Ļeņingradas un Karēlijas apgabalos, kur arī atradās Ingermanlande-somugru tautas apdzīvots reģions. Šodien šai baznīcai pieder dažādu tautu pārstāvji. Ar LELB Ingrijas Baznīcu vieno gan kopīga dalība Pasaules Luterāņu Federācijā. Baznīca ir arī Starptautiskās Luterāņu Padomes dalībbaznīca, par iestāšanos kurā LELB lems 28. Sinodē šovasar.

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare.