Šī lapa ir izdrukāta no LELB
Interneta adrese:
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=2654

Atmiņas kartiņas M. Lutera “Mazā katehisma“ apgūšanai

Redaktors
2020.01.06 11:09

Luterisma mantojuma fonds ir realizējis vēl nebijušu projektu, proti, M. Lutera Mazā Katehisma atmiņu kartiņas.

Šīs parocīgās kartiņas ir domātas, lai iemācītos “Mazo Katehismu” no galvas. Svarīgas lietas cilvēks vienmēr atceras, zina no galvas. Arī izpratne par kristīgo ticību un kā tajā dzīvot savā ikdienā, ir ļoti svarīga, jo tā nosaka visu cilvēka dzīvi, tā ir cilvēka dzīves ēkas pamats.

Komplektā ir 66 kartiņas (laminētas un ievietotas kastītē), kurām vienā pusē ir jautājums, otrā – atbilde. Tās vari apgūt gan individuāli, gan ģimenes vai draugu lokā.

Kā mācīties? Viss komplekts ir sadalīts septiņās daļās un tās vari apgūt, sākot ar jebkuru daļu. Mēģinot atcerēties, vairākas reizes pārlasi kartiņas atbildes pusi vienu vai divas reizes dienā. Pēc kāda laika izlasi tikai kartiņas jautājuma pusi, un tad centies atbildēt, neskatoties kartiņas atbildes pusē. Grupā vai draugu lokā ir aizraujošāk un jautrāk. Neuztraucies par to, cik ilgā laikā apgūsi visas kartiņas, jo katehisma mācīšanās nav sacensības, bet gan paradums visas dzīves garumā.

Tāpat šīs kartiņas var izmantot grupās (3–5 cilvēki), izvēloties jebkuru kartiņu un kopīgi pārrunājot un diskutējot gan jautājumu, gan atbildes.
Atmiņu kartiņas kā mācību palīglīdzeklis ir pielietojams gan Svētdienas skolā, gan Iesvētes mācībā, gan Bībeles stundās un citos kopīgos pasākumos. Tās palīdzēs bērniem un pieaugušajiem apgūt kristīgās ticības pamatus, iemācīties un reflektēt par savu ticību, kā arī apgūt iemaņas ticības pamatu nodošanai tālāk citiem cilvēkiem.

Komplekta cena fonda birojā EUR 9.00. Birojs atvērts otrdienās, ceturtdienās 11.00–16.00. Vēlams iepriekš sazvanīties pa tel. 20089602. Neliels ieskats ir ieraugāms šeit: http://www.lmf.lv/maza-katehisma-atminas-kartinas/