LELB delegācijas un Anglijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas pārstāvju tikšanās Londonā

2019.06.13 20:57

Vakar, 12.jūnijā, LELB delegācija Londonā tikās ar Anglijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas pārstāvjiem un pārrunāja kanceles un altāra sadraudzības nodibināšanas jautājumu, kā arī jautājumu par atbalstu LELB kalpošanai latviešiem Apvienotajā Karalistē.
Šajā sarunā klāt bija arī Anglijā un Īrijā rezidējošie LELB mācītāji - Didzis Stilve, Mareks Ignats un Marius Okunevas. Pēc sarunas ar AELB pārstāvjiem arhibīskaps un prāvesti pārrunāja ar LELB mācītājiem viņu dzīves un kalpošanas situāciju. LELB kalpošana ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem atrodas Rīgas arhidiecēzes pārziņā.
‍LELB ir pastāvīgas draudzes Dublinā un Oslo, kā arī daudzas dievkalpošanas kopas. Māc. Didzis Stilve kalpo latviešiem Londonā, savukārt Mareks Ignats Dārbi reģionā. Interesi par garīgo dzīvi izrādījuši arī latvieši Ziemeļīrijā un Skotijā.

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozares vadītājs Andris Krauliņš