Šī lapa ir izdrukāta no LELB
Interneta adrese:
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=2336

LELB pirms Saeimas vēlēšanām aicina uzdot jautājumus partijām

Redaktors
2018.07.10 09:22

Pirms 13.Saeimas vēlēšanām Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) aicina uzdot luterāņiem nozīmīgus jautājumus Saeimas deputātu kandidātiem, lai dodoties uz vēlēšanu iecirkņiem izdarītu Bībeles un Baznīcas dotajai mācībai atbilstošu lēmumu.

Latvijā Baznīca ir atdalīta no valsts. Jau kopš 1998.gada LELB rekomendē LELB garīdzniekiem, dievnamos vai izmantojot amata tērpu, neizteikt savu nostāju par konkrētām politiskajām partijām, apvienībām un ar politiku saistītām personālijām un aicina raudzīties, lai citas personas neizmantotu dievnamus šādiem nolūkiem. Tomēr tajā paša laikā jāatceras, ka Baznīcas locekļi ir arī valsts pilsoņi. Un kā ikvienam Latvijas pilsonim arī luterāņiem ir tiesības un pienākums piedalīties Saeimas vēlēšanās. Uz šo brīdi draudzēs kristīti un iesvētīti ap 700 000 luterāņu.  Lai  palīdzētu izdarīt pārdomātu un atbildīgu lēmumu, Baznīca aicina līdz 2018.gada 3.augustam  uz e-pastu info@lelb.lv iesūtīt luterāņiem būtiskus jautājumus, ko LELB plāno apkopot un uzdot partijām, kas sevi pieteikušas 13.Saeimas vēlēšanās.

Pirms došanās uz vēlēšanu iecirkņiem Baznīca aicina rūpīgi iepazīties ar visu partiju priekšvēlēšanu programmām Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv un kārtīgi izpētīt, kuras programmas  un deputātu kandidātu darbība ir visatbilstošākā Bībeles un Baznīcas dotajai mācībai, kā arī pašiem izdarīt izvēli atbilstoši kristīgām vērtībām.

Iepriekš LELB jautājumus deputātu kandidātiem uzdevusi pirms 7.Saeimas vēlēšanām 1998.gadā.