Šī lapa ir izdrukāta no LELB
Interneta adrese:
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=2334

Brīvdabas dievkalpojums un Garīgo dziesmu krājuma “Zvaigžņu vārti” atvēršanas svētkI

Redaktors
2018.07.09 14:07

15.jūlijā 11.30 Iecavas Putnukalnos

Garīgo dziesmu krājums “Zvaigžņu vārti”ar Annas Elsbergas tekstiem atvēršanas svētkus piedzīvos 15.jūlijā brīvdabas dievkalpojumā. Tad kopā sapulcēsies Codes, Salgales, Mežotnes un Iecavas luterāņu draudzes. Sagaidām arī Liepājas diacēzes bīskapa Hansa Martina Jensona un tautā pazīstamu mūziķu ierašanos.

Iecavas luterāņu draudzes ērģelniece Zaiga Lazdiņa-Radziņa savas dzīves apaļajā jubilejā sagādājusi sev īpaši nozīmīgas dāvanas.

Viņas vadītais RLB  koris ERELBE, kas ir biežs viesis Iecavas dievnamā, 30.jūnijā Dziesmu svētku Koru karos izcīnīja Lielo balvu savā kategorijā, kļūdams par labāko senioru kori Latvijā. Balvu no Valsts prezidenta rokām Zaiga saņēma dažas  minūtes pirms savas dzimšanas dienas.

Savukārt nākamajā dienā pēc tās Zaigas Lazdiņas-Radziņas vadītais ansamblis “Krētas freska” izcīnija uzvaru ansambļu konkursā, tādējādi kļūdams par labāko senioru ansambli mūsu valstī.

Blakus atzinības rakstiem no Nacionālā kultūras centra par jauno mūziķu audzināšanu un Rīgas Latviešu biedrības par entuziasmu un ieguldīto darbu, Zaiga savam dāvanu klāstam pievienojusi divus savu dziesmu nošu izdevumus.

Pirmais no tiem, kurā apkopotas laicīgās dziesmas,  atklāšanu piedzīvoja 3.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē Zaiga Lazdiņas- Radziņas autorkoncertā  “Es egle”. Koncertā dalību ņēma arī Iecavas un Mežotnes draudžu ansambļi izpildot Zaigas radītās melodijas.