Izstāde „Vasarsvētki – iesvētību laiks” Limbažu ev. lut. baznīcā

2018.04.25 18:30

Baznīcu nakts ietvaros Limbažu ev. lut. baznīcā būs apskatāma Limbažu muzeja veidotā izstāde „Vasarsvētki – iesvētību laiks.” Apmeklētāji varēs iepazīties ar iesvētību vēsturi caur Limbažu evaņģēliski luteriskās baznīcas piemēru, kura jau kopš 18. gadsimta bijusi sabiedrības dzīves kodols, ar kuru bija saistīts viss cilvēka mūžs: kristības, iesvētības, laulības un bēres.

Ienākot Limbažu Sv. Jāņa baznīcā, ikviens varēs noskaidrot, kas ir Vasarsvētki un iesvētības, kāpēc agrāk tās ikviena cilvēka dzīve bija tik svarīgs notikums. Interesentiem būs iespēja arī aplūkot iesvētāmo jauniešu fotogrāfijas, kuras vēsta par iesvētību tērpu modi un tradicionālajiem iesvētību dienas ziediem. Tāpat būs redzamas arī jauno draudzes locekļu iesvētību dienā saņemtās krāšņas, ar kristīgo simboliku bagātās apsveikumu kartiņas, Dziesmu grāmatas un Bībeles izdevumi un pat iesvētību kleitas, kuras dažkārt nedaudz pāršūtas sievietes vilka arī  savā kāzu dienā vai pat bērnu kristībās.

Visi tiek laipni aicināti apmeklēt šo izstādi katru dienu no 24. aprīļa līdz 3. jūnijam.