Piešķirti 5 Baznīcas apbalvojumi “Uzticības vairogs”

2017.03.17 15:31

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas apbalvojuma dome 2017.gada 27.februārī, izskatot laika posmā no 2017.g.janvāra-februārim iesniegtos pieteikumus, lēma piešķirt Baznīcas apbalvojumu „Uzticības vairogs”:

Ikšķiles draudze jau var priecāties par diviem Uzticības vairoga saņēmējiem: 2011.g 4.septembrī arhibīskaps J.Vangags pasniedza apbalvojumu Spodrai Zirnei (28.05.1935. - 26.11.2013.) un Ivaram Kalviņam.

Uzticības vairogu ir saņēmuši arī 8 laulāti pāri: Arnolds un Skaidrīte Dambenieki (Vecumnieku dr.), Ojārs Ēvalds Bīriņš un Silvija Zigrīda Bīriņa (25.09.1932.-09.01.2015.) -Zaubes dr., Miķelis un Ināra Skaidrīte Alberti (Ķempju dr.), Artūrs un Maiga Ēķi (Pinķu Sv.Jāņa dr.), Vilnis un Marta Briģi (Mārtiņa-Dzedru dr.), Viesturs un Dzidra Šneideri (Liepājas Krusta dr.), Kurt un Renate Hoppe (Vācija, Raunas dr.atbalstītāji), Herbert un Gisela Rocksien (Vācija, Liepājas DC atbalstītāji).

Ar Uzticības vairogu apbalvo par sevišķiem nopelniem draudzes un Baznīcas darbā. Par nopelniem uzskatāma ilgstoša uzticīga un uzcītīga kalpošana Baznīcas vai draudzes darbā, priekšzīmīga un godīga pienākumu izpilde, ikviena kalpošana Baznīcas, savas draudzes un sabiedrības garīgās izaugsmes labā. Ar Uzticības vairogu var apbalvot fiziskās personas – draudžu darbiniekus un ilggadīgus draudžu locekļus.

Kopš apbalvojuma iedibināšanas 2005.gadā, ir pasniegti 133 apbalvojumi.

Māra Jensone
Baznīcas apbalvojuma domes sekretāre