Tiek atjaunota Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca

2016.12.05 13:30

Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā īsteno projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas pasākumi Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā”, kas tiek finansēts no Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta. Projekta mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas. Lai to izdarītu Ģertrūdes baznīcā tiks atjaunota sākotnējā siltā gaisa pieplūdes apkures sistēma, restaurēti logi un veikti citi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas pasākumi.

Projekta īstenošanas kopējās izmaksas ir 380 946,47 eiro, no kā 323 766,02 eiro (84,989899%) ir Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums un 57 180,45 eiro (15,010101%) ir Ģertrūdes draudzes finansējums.

Projekta īstenošanas laiks ir četri gadi – līdz 2020. gada 15. augustam. Šobrīd notiek sistēmas projektēšana. Projekta laikā Ģertrūdē tiks restaurēti logi baznīcas pirmajā, otrajā, trešajā, ceturtajā un pagrabstāvā, lai uzlabotu to siltumnoturību, siltināti bēniņi, atjaunota baznīcas lielās zāles sākotnējā siltā gaisa pieplūdes apkures sistēma un uzlabota ventilācijas sistēma jeb izveidota gaisa rekuperācijas sistēma, kas nodrošinās siltāku baznīcu un gaisa mitrumu baznīcā no 50 līdz 60%, kas ir vajadzīgais gaisa mitruma līmenis Ģertrūdes unikālo Zauera ērģeļu uzturēšanai un komfortablākais cilvēku veselībai. Reālus būvdarbus baznīcā plāno sākt 2017. gada rudenī.

Ģertrūdes draudze ir pateicīga par projekta sniegtajām iespējām, kas ļauj baznīcu nākamajai paaudzei, kas to apsaimniekos, atstāt labāku.

Informāciju sagatavoja:
Zane Kravale