Šī lapa ir izdrukāta no LELB
Interneta adrese:
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1085

Triju Zvaigžņu ordeni saņem Rudīte Losāne un Jānis Kalniņš

Redaktors
2010.11.16 16:28

11.novembrī, Lāčplēša dienā Valsts prezidents Valdis Zatlers Triju Zvaigžņu ordeni un citus valsts apbalvojumus pasniedzis 40 cilvēkiem. To vidū ir arī LELB evaņģēliste, kapelāne Rudīte Losāne un mācītājs, ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš.

 

"Šī ir īpaša ceremonija, jo tā notiek Lāčplēša dienā. Līdz ar mums šodien ir gan kareivji, gan sociālie, kultūras darbinieki, sportisti, vēstures piekopēji - katrs ir sniedzis savu devumu Latvijai, veidojuši Latviju tādu, kāda tā ir. Novēlu godam kalpot savai profesijai un valstij arī turpmāk," ordeņu pasniegšanas ceremonijas sākumā uzrunu teica Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Svinīgajā ceremonijā, Lāčplēša dienā apbalvoti tika gan karavīri, gan sociālie un kultūras darbinieki, kā arī sportisti, policijas darbinieki, mākslinieki, vēsturnieki un būvnieki.

Ar piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni apbalvota Iļģuciema cietuma kapelāne Rudīte Losāne, ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš, kā arī Jaunjelgavas novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Dimitrijevs, Rundāles pils restaurators Gunārs Grīnfelds, tekstilmāksliniece Laima Kaugure, aktrise Maiga Krauze (Grīnberga), rakstnieks Jānis Lejiņš, operāciju māsa Lolita Misiņa, sabiedriskais darbinieks Jānis Ozols un sabiedriskais darbinieks Juris Putriņš.

Tāpat pie piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeņa tika arī Latvijas nacionālās kamaniņu sporta izlases konstruktors Mārtiņš Rubenis, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas direktore Svetlana Semenko, Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktors Gunārs Stradiņš, profesors Bruno Strautiņš, medicīnas doktore Ilga Urtāne, aktrise un režisore Venta Vecumniece un sabiedriskais darbinieks Uldis Veldre.

Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes Iļģuciema cietuma kapelāne Rudīte Losāne apbalvojumu saņēma par nesavtīgu un pašaizliedzīgu ieguldījumu ieslodzīto resocializācijas procesa organizēšanā un pilnveidošanā Latvijā.  Savukārt mācītājs un ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš tika apbalvots par nozīmīgu devumu un nesavtīgu ieguldījumu ērģeļu būvēšanā un atjaunošanā dievnamos Latvijā un pasaulē.