Ziņu arhīvs
< Jūlijs 2008 >
p o t c p s s
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
2021. gada 28. janvāris
Vārda dienas: Kārlis, Spodris

Liepājas Svētās Annas draudze svin jubileju Annas dienā

Sestdien, 26. jūlijā, kas kalendārā ir Annas diena, Liepājas Svētās Annas draudze svinēs savu 500–to dzimšanas dienu. Par godu jubilejai baznīcā uzstāsies koris "Upe" un muzicēs grupa "Jorspreis", kā arī notiks Sv. Annas ikonas iesvētīšanas dievkalpojums.

"Mūsu Liepājas Svētās Annas draudze vēstures annālēs pieminēta 1508. gadā. Diemžēl nav zināma kāda konkrēta draudzes dibināšanas diena, tāpat kā nav zināms vai maz tāda īpaša atskaites robeža pirms piecsimts gadiem ir bijusi. Taču ir droši zināms, ka Liepājas vissenāk atpazīstamā draudze visos laikos ir nesusi Svētās Annas vārdu.

Daudz ir mainījies Liepājā, daudz ir mainījies Annas draudzē. Pilsēta pārdzīvojusi dažādus laikus un dažādas varas, draudze piedzīvojusi dažādus dievnamus, pat dažādās vietās, dažādus priesterus un mācītājus. Iekrātajam gadsimtu mantojumam ir ne tikai senatnes elpa, bet dziļu un stipru sakņu nozīme un spēks. Ikviens draudzes loceklis var sevi apzināties piederīgu šīs pilsētas ticības un lūgšanas dzīves mantojumam, ko nesusi un krājusi svētās Annas draudze. Ne vien atpazīstami Liepājā skan Svētās Annas vārds, bet tik ierasti un pašsaprotami, ka nevarētu būt citādāk. Lai gan ar Svētās Annas vārdu šodien ciešāk un vairāk saaugusi draudze, izsenis Svētā Anna ir ieskatīta arī par Liepājas pilsētas aizbildni un aizstāvi.

26. jūlijs Baznīcas kalendārā ir Svētās Annas piemiņas diena, mūsu draudzei tie ir arī mūsu baznīcas svētki. Likumsakarīgi, ka šī diena priekš mums ir kļuvusi par draudzes pastāvēšanas svinību dienu un Svētās Annas piemiņas svētku dienu vienkopus. Mēs apzināmies savas draudzes ne vien vēsturisko dimensiju, bet arī vienmēr ticībai nozīmīgo Svētās Annas dievbijības priekšzīmi un ticības piemēra aktualitāti. Šī iemesla dēļ pēdējo gadu Svētās Annas dienu pārklājošie avīzes numuri ir bijuši veltīti Svētās Annas ticības gājumu un garīgā veikuma atspoguļošanai.

Šī Svētās Annas piemiņas diena pienāks ar kādu draudzes jubilejai ļoti atbilstošu skaistu iepriecinājumu – Svētās Annas ikonas uzstādīšanu. Turpmāk ne vien informatīva akmens plāksnīte pie dievnama durvīm liecinās kā vārdu nes dievnams un draudze, bet iesvētīts Svētās Annas svēttēls baznīcā apliecinās uzticīgās Kunga kalpones ticības, lūgšanas un dievbijības iedrošinošo un inspirējošo priekšzīmes klātbūtni.

Ikona ir darināta Rīgā, darbnīcā, pie meistariem, kuru sirds un roku pūlēm pateicoties, daudzas svētnīcas grezno Kunga un Viņa svēto svēttēli. Svētā Anna attēlota kopā ar savu lūgšanu un Dieva žēlsirdības kroni, savu meitu, un mūsu Kunga Jēzus Kristus māti, Jaunavu Mariju. Bizantijas stilā darinātajā Svētās Annas ikonā svēto Dieva kalpoņu vārdi rakstīti grieķu valodā.

Lai šī Svētās Annas klātbūtnes redzamā zīme kopš šīs nozīmīgās draudzes jubilejas turpmāk ikvienam, kurš ienāk mūsu dievnamā palīdz piedzīvot to Dieva svētību, ar kuru Dievs vaiņagoja savu Svēto kalponi Annu un kuru mūsu draudze ir aicināta dāvināt ikvienam, kas ienāk mūsu svētnīcā."

Mācītājs Jānis Bitāns

 

 

Ziņa publicēta 2008.07.25 14:04.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »