Ziņu arhīvs
< Jūlijs 2008 >
p o t c p s s
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
2021. gada 28. janvāris
Vārda dienas: Kārlis, Spodris

Rekolekcijas par attiecībām, laulību, ģimeni

Jau trešo gadu jūnija beigās notika luterāņu draudzes rīkots pasākums – rekolekcijas. Temats: attiecības, laulība, ģimene. Norises vieta: Gārsenes pils. Lai nokļūtu Gārsenē, daudzi dalībnieki bija mērojuši tālu ceļu – no Pļaviņām, Aizkraukles, Rīgas, Jelgavas rajona, Saldus.

Pasākumu plāns trijām dienām bija tā izveidots, lai varētu pagūt uz pusdienu, vakara un rīta lūgšanām baznīcā, trīs lekcijām, diviem koncertiem, dziedāšanu, slavēšanu, jēra cepšanu un "Augšistabas mielastu" vecās muižas klēts otrajā stāvā, diskusijām, sadraudzību.

Lektori – mācītājs un ģimenes psihoterapeits Sandis Ratnieks un bīskaps Einārs Alpe runāja par stipras un laimīgas ģimenes pamatiem, par to, ka dzīvesdraugu jāizlūdz no Dieva, ka vīrieši un sievietes daudzas lietas uztver atšķirīgi, tāpēc dzīvesbiedriem daudz jāsarunājas, jānoskaidro otra viedoklis.

Kaut kas jauns un pilnīgi nedzirdēts bija Rūjienas draudzes mācītāja Kārļa Zikmaņa stāstījums par jūdu Pashā svētku svinēšanu. Ebrejiem šie ir ģimenes svētki, kuros dalību ņem visi ģimenes locekļi: vīrs, sieva, bērni, vecvecāki. Svētku scenārijs, atribūtika, ēdieni un dzērieni nav mainījušies kopš Izraēla bērnu iziešanas no Ēģiptes zemes. Viņi ir pārliecināti, ka tas ir vislabākais veids, kā bērniem mācīt savas tautas vēsturi, dzīves jēgu, dzīvā Dieva pielūgsmi un godāšanu. Lektors bija atvedis līdzi lietas, bez kurām šajos svētkos nevar iztikt, arī ēdamo un dzeramo, ko visi varēja nogaršot. Jēra cepšana un "Augšistabas mielasts" arī bija līdzīgs tam, kā to svin Izraēlā.

Piektdienas vakarā mums spēlēja un dziedāja grupas "Zemes mala" solists Mareks Sarnovskis, bet sestdien baznīcā noklausījāmies Daugavpils mūzikas koledžas studentes Zanes sniegumu. Sestdienas vakarā garīga pacēluma laiks lūgšanās ar Taize dziesmām.

Šīs trīs dienas bija ļoti jaukas, piepildītas ar Dieva mīlestību un klātbūtni. Iegūti jauni draugi, dzirdētas tik daudz jaunas atziņas, aizmirsts par ikdienas rūpēm. Un bijis arī laiks sarunāties ar līdzīgi domājošiem, saņemt svētību no viņu aizlūgšanām, pacelt acis uz debesīm, lai pateiktos Debestēvam par jauko laiku, dabas skaistumu visapkārt un svētībām, ko Viņš mums dod.

Ļoti pateicamies rekolekciju galvenajiem organizatoriem un atbalstītājiem Lidijai, Dacei, mācītājam Andim Lenšam un viņa kundzei Gunai, Gārsenes pagasta padomei, Gārsenes pamatskolai, par lielo darbu, visu sarūpējot. Gaidīsim nākamo vasaru un atkal jaunu tikšanos!


Vilma Tininisa ("Svētdienas Rīts")

Attēlā (augšā): Bīskaps Einārs Alpe dalās pieredzē par attiecībām un ģimenes dzīvi. 
Foto: Ilze Šīrone

"Augšistabas mielasts"


Ziņa publicēta 2008.07.24 13:23.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »