Ziņu arhīvs
< Jūlijs 2008 >
p o t c p s s
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
2021. gada 28. janvāris
Vārda dienas: Kārlis, Spodris

Projekts "Es nebaidos palīdzēt" kopā ar jauniešiem no visas Latvijas – jau 10 reizes!

No 18. līdz 20. jūnijam jau 10. reizi LELB Jaunatnes nozare organizēja projektu "Es nebaidos palīdzēt". Šoreiz jaunieši kopā pulcējās Gulbenē, un projekta norise lielā mērā bija iespējama, pateicoties sadarbībai ar Gulbenes draudzēm.

Atskatoties uz šiem nu jau 10 semināriem, kas notikuši, sākot ar 2006. gada augustu, katrs no tiem palicis atmiņā ar ko īpašu:

1. un 2. projekta seminārs norisinājās Vangažos (Rīgas rajonā), un tas pierādīja, ka jaunieši no sirds spēj aizrauties ar projekta ideju un nesavtīgi dodas palīdzēt cilvēkiem gan garīgi, gan fiziski, veicot visdažādākā rakstura darbus. Sākotnēji projekts "Es nebaidos palīdzēt" bija paredzēts tikai divu semināru garumā. Taču, šiem semināriem beidzoties, daudzi jaunieši teica, ka viņi vēlētos projektu redzēt arī katrs savā pilsētā un ka viņi ir gatavi palīdzēt to noorganizēt.

3. seminārs norisinājās Rīgā, kur mēs grābām lapas Pāvila draudzes dievnama priekšā un plānojām trīs nākamos projekta seminārus. 4. seminārā – Laucienē (Talsu rajonā) – mēs dzīvojām pansionāta telpās, tādēļ varējām daudz laika pavadīt kopā ar pansionāta iedzīvotājiem un doties pie ticībā nobriedušiem cilvēkiem, kas varēja ticībā stiprināt arī mūs pašus.

5. seminārs Jelgavā bija īpašs ar to, ka mums izdevās piesaistīt Jelgavas domes finansējumu projekta semināram Jelgavā, un mēs devāmies palīdzēt uz ļoti lielu pansionātu, kurā mīt aptuveni 250 cilvēku.

6. seminārs Bauskā deva mums iespēju doties arī slimnīcu pie ķirurģijas nodaļā guļošiem cilvēkiem. Tieši šajā semināra reizē jaunieši Bauskā salaboja arī hokeja fanu salauzto sētu.

7. seminārs Cēsīs pārsteidza ar neparasti atsaucīgu sociālo darbinieci pansionātā, kas mums izsmeļoši pastāstīja par katru pansionāta iemītnieku, kuru devāmies apciemot, un ieteica, kas būtu tā lieta, kas konkrētajam cilvēkam sagādātu vislielāko prieku – ar vienu spēlējām šahu, ar citu – "Cirku", vēl ar kādu ar cilvēku, kurš jau 10 gadus nebija bijis ārā, devāmies pastaigāties utt. Turklāt mūsu viesošanos pansionātā mēs varējām uzsākt ar svētbrīdi, ko translēja pansionāta iekšējais radio.

8. seminārā Alūksnē mums bija iespēja viesoties pie cilvēkiem ar īpašām vajadzībām gan viņu mājās, gan sociālajā centrā, kas izveidots speciāli šiem cilvēkiem. Alūksnē mūs iepriecināja līdz šim vislielākais projekta dalībnieku skaits – 45 jaunieši.

9. seminārs Saldū šokēja visus dalībniekus ar to, ka devāmies talkā pie kādas sievietes gados – viņai bija ļoti aizaudzis dārzs un tik nekārtīga mājas apkārtne, kādu neviens dalībnieks līdz šim vēl nebija redzējis. Tas daudziem jauniešiem bija pārbaudījums – redzēt to, kādos apstākļos cilvēks var dzīvot. Vēl šis seminārs bija īpašs tādēļ, ka dalībnieki varēja doties arī pie bērnu nama bērniem un pavadīt laiku kopā ar viņiem.

Savukārt 10. reizē Gulbenē jaunieši atskatījās uz visiem līdz šim notikušajiem semināriem gan foto, gan video liecībās. Neiztika, protams, arī bez reāliem darbiem – šajā reizē jaunieši savas piedurknes atlocīja, dodoties palīgā sakopt gan kapus, gan baznīcas apkārtni, gan pils teritoriju, kā arī ar kliņģeri rokās dodoties palīdzības darbos uz pansionātu un pie vecāka gadu gājuma draudžu cilvēkiem.

Projekta veiksmīgajā norisē izsakām pateicību:

■ "Gulbenes Beķerejai" un kafejnīcai "Pienenīte" par ziedotajiem kliņģeriem;

■ Gulbenes jauniešiem – Sabīnei Kušiņevičai, Ievai un Alisei Baumanēm – par aktīvu dalību projekta organizēšanā Gulbenē;

■ Pāri visam liela pateicība Dievam, kas dod spēku un gudrību šo projektu turpināt, būt kopā ar vientuļām sirdīm, tās iepriecinot un, cerams, piepulcinot dvēseles Dieva bērniem!


Roberts Otomers,
projekta "Es nebaidos palīdzēt" vadītājs

 


Ziņa publicēta 2008.07.01 21:33.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »