Ziņu arhīvs
< Jūnijs 2008 >
p o t c p s s
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
2021. gada 20. oktobris
Vārda dienas: Leonīds, Leonīda

DIENAS LOZUNGS

Kungs teica savā sirdī: “Es vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds domas ir ļaunas kopš viņa jaunības.”
(1Moz 8:21)

Dieva glābēja žēlastība ir atspīdējusi visiem cilvēkiem, tā mūs audzina, lai mēs atmestu bezdievību un pasaulīgās iekāres un lai mēs dzīvotu šajā laikā saprātīgi, taisni un godbijīgi.
(Tit 2:11–12)

2Ķēn 22:14–23:3; 1Kor 11:23–34; Mt 9:9–17

lasīt vairāk >

Kalpot Radītājam ar dažādām dāvanām

Iedvesmojoša daba, pielūgsmes vakari, radoša gaisotne – tas viss sagaida tos jauniešus, kuri no 7. līdz 10. augustam sabrauks Talsu mācītājmuižā, lai kopīgi piedalītos muzikālā vasaras seminārā radošām personībām "Atkal pāri visām lietām". Šāds muzikāls seminārs LELB Jaunatnes nozares vēsturē tiek rīkots jau otro reizi.

Taču šoreiz pasākuma organizētāji līdzās muzikālām aktivitātēm vēlas dot iespēju attīstīties arī citām radošām izpausmēm, piemēram, drāmai, dejai un mākslai, jo arī ar šīm Radītāja dāvanām var kalpot draudzē un cilvēkiem.

Pielūgsmes dejas notiks pirmo reizi luterāņu jauniešu kalpošanas vēsturē. Tās balstītas uz hip–hop deju soļu pamata, taču salikumā ar pielūgsmes mūziku attiecīgos ritmos un pieklājīgu, glītu ķermeņa valodu, šo kustību veidu iespējams izmantot arī dievkalpojumā. Meistarklases vadīs hip hop deju trenere – Leida  Bartkeviča.

Drāma, teātris, bezvārdu mīmika – uzrunā cilvēkus vizuāli un dod acīm iespēju redzēt sevi un citus no malas dažādās situācijās. Šo radošo izpausmi arī ir iespējams savienot ar Evaņģēlija vēsts pasludināšanu, to darot arī jauniešu dievkalpojuma ietvaros.

Mākslinieciskās izpausmes Talsu mācītājmuižā semināra laikā sagaida visus dalībniekus. Īpaša meistarklase netiks atvērta, taču, ja kāds vēlas atsaukties uz aicinājumu nepiedalīties nevienā meistarklasē, bet braukt tāpat, un izrāda interesi praktizēt kādas gleznieciskas, zīmēšanas vai instalāciju veidošanas aktivitātes visu trīs ar pusi dienu garumā, dodiet ziņu rīkotājiem – skatīsim, ko varēsim darīt.

Ar meistarklasi "ģitāras ritmu apmācība" turpinās Jaunatnes nozares sadarbība ar Vācijas Saksijas baznīcu, ar kuras gādību pie mums viesosies Vācijā populārs kristīgais mūziķis, komponists un ģitāras skolotājs Wolfgangs Tosts. Viņš izdevis apmācības audio disku, kas palīdz jaunajiem spēlmaņiem iemācīties dziesmām piemeklēt dažādus ritmus, gan spēlējot ar mediatoru, gan bez tā. Tā būs vienreizēja iespēja mācīties pie viņa personīgi un vēlāk arī iegādāties šo disku, lai vēlāk apmācību varētu turpināt mājās jau patstāvīgi.

Vēl īpaša piebilde par meistarklasi, ko vadīs Juris Morics – "skaņu tehniķi". Vai esi kādreiz vēlējies būt skatuves darbinieks un rūpēties par to, lai mūziķi varētu bez problēmām uzstāties un nedomāt par skaņas tehnisko pusi? Ja tā, tad šī ir tava gandrīz vai vienīgā iespēja iemācīties visas nepieciešamās iemaņas tieši šajā meistarklasē.

Par pārējām meistarklasēm lūdzam interesēties pie semināra rīkotājiem!

Tātad – piesakies uz vienīgo radošo/muzikālo semināru šajā gadā, ko organizē LELB Jaunatnes nozare! 

Ilze Jēkabsone, 
LELB Jaunatnes nozares projektu vadītāja


Par pieteikšanos dalībai seminārā "Atkal pāri visām lietām" vairāk uzzini šeit...


 

  


Ziņa publicēta 2008.06.27 22:10.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »