Ziņu arhīvs
< Jūnijs 2008 >
p o t c p s s
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
2021. gada 20. oktobris
Vārda dienas: Leonīds, Leonīda

DIENAS LOZUNGS

Kungs teica savā sirdī: “Es vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds domas ir ļaunas kopš viņa jaunības.”
(1Moz 8:21)

Dieva glābēja žēlastība ir atspīdējusi visiem cilvēkiem, tā mūs audzina, lai mēs atmestu bezdievību un pasaulīgās iekāres un lai mēs dzīvotu šajā laikā saprātīgi, taisni un godbijīgi.
(Tit 2:11–12)

2Ķēn 22:14–23:3; 1Kor 11:23–34; Mt 9:9–17

lasīt vairāk >

Slimnīcas saņem Bībeles un brošūras

"Man bija jāapciemo sieviete, kas guļ slimnīcā. Diagnoze – nelabvēlīgs audzējs. Nezināju, ko es viņai varēšu teikt. Lūdzu Dievu pēc vadības un palīdzības. Un kā atbilde man nāca Bībeles biedrības izdotās brošūras! Varēju rast vārdus un saprast, ka reizēm ir arī vienkārši jāklusē."

Tā skan vēstule, ko rakstījusi kāda no Bībeles biedrības ziedotājām. Pateicoties viņai un vēl 664 ziedotājiem, Latvijas Bībeles biedrība sadarbībā ar Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociāciju izdevusi četru veidu bukletus: "Kad tuvs cilvēks cieš", "Kad uz tavām lūgšanām neatbild", "Zaudējot tuvu cilvēku", "Kā palīdzēt sev atveseļoties slimnīcā". Šie izdevumi turpmāk būs pieejami slimnīcās. Bībeles biedrība Latvijas slimnīcu kapelāniem dāvina arī altāra Bībeles un Bībeles jaunkristiešiem.

9. jūnijā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kapelā bija sapulcējušās slimnīcu kapelānes un Bībeles biedrības pārstāvji, lai pabūtu kopā svētku brīdī, pasakot paldies visiem cilvēkiem, kam pateicoties tapuši bukleti un bijis iespējams ziedot Bībeles. Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kapelānes – Dana Kalniņa–Zaķe un Lelde Tītava ir šo bukletu idejas autores un pašas piedalījušās tekstu latviskošanā.

Stāsta Dana Kalniņa–Zaķe: "Amerikā esot, ievēroju brošūru sēriju, kas bija veltīta dažādām dzīves situācijām. Uzrunāja vienkāršais, sirsnīgais veids, kā šajos bukletos runāts par grūtām lietām. Bībeles biedrība bija pretimnākoša, un tā nu šie bukleti pieejami arī latviski. Tie būs noderīgi ne vien slimnīcā esošajiem, bet arī medicīniskajam personālam, lai atrastu īstos vārdus, kā runāt ar cilvēkiem.

Bukletus dalīsim, iepriekš runājot ar nodaļu virsmāsām, lai bukleti atrastu īsto adresātu, cilvēkus, kam tie būs visnoderīgākie. Interesants bija darbs, tekstus latviskojot un piemērojot mūsu situācijai, jo, lai gan cilvēku ciešanas un grūtības visā pasaulē ir vienādas, tomēr atšķiras medicīniskās aprūpes sistēma."

Latvijas Bībeles biedrības prezidents Valdis Tēraudkalns: "Ar slimnīcu kapelāniem sadarbojamies jau ilgāku laiku, dāvinot Bībeles. Ierosmei izdot brošūras bija divi impulsi – pirmkārt, tas, ka Amerikā ir plašs īpaši slimnīcām domātu brošūru klāsts. Un turklāt šīs brošūras ir starpkonfesionālas. Un otrs – līdzīgus materiālus izdod arī Portugāles Bībeles biedrība. Brošūras varējām izdot, pateicoties daudzajiem ziedotājiem, kuru lielākā daļa ir Latvijas iedzīvotāji, nereti tie ir pensionāri, kas paši ir cietēji un slimību piemeklēti, un tādēļ arī labi saprot tos cilvēkus, kas atrodas slimnīcās."


Ingrīda Briede ("Svētdienas Rīts")

Svētku brīža dalībnieki – slimnīcu kapelānes un Latvijas Bībeles biedrības pārstāvji. 
Foto: Ingrīda Briede

 

 

Ziņa publicēta 2008.06.18 20:58.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »