Ziņu arhīvs
< Jūnijs 2008 >
p o t c p s s
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
2021. gada 24. septembris
Vārda dienas: Agris, Agrita

Lutera Akadēmiju absolvē 18 studenti

Piektdien, 13. jūnijā, ar svinīgu dievkalpojumu Rīgas Domā tika ievadīts Lutera Akadēmijas izlaidums. Šogad Lutera Akadēmiju absolvēja 7 studenti no Pastorālās, 10 no Draudzes izglītības darbinieku un 1 no Baznīcas mūzikas nodaļas.

Dievkalpojumu vadīja Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers un Lutera akadēmijas pasniedzējs māc. Indulis Paičs.

Savukārt sprediķī absolventus uzrunāja Lutera Akadēmijas rektors, prof. Dr. Viljams Veinrihs. Viņš atgādināja absolventiem, ka tieši Dievs ir runājis uz viņu sirdīm un prātiem un aicinājis kļūt par mācītajiem un draudžu darbiniekiem. Savi talanti un iegūtās zināšanas ir jāizmanto, lai liecinātu par Dieva mīlestību Kristus krustā. Praedica unum – sapientiam crucis - „sludiniet tikai vienu lietu - krusta gudrību.” Šajos vārdos Luters ir izteicis visu, kas Dieva Vārda sludinātājiem ir sakāms.

Rektors atsaucās uz svētā Pāvila vārdiem (Kol 1:9-12), lai norādītu absolventiem, ka pasniedzēji paturēs viņus lūgšanās: „Šodien mēs apliecinām, ka jūs esat gatavi un lūdzam lai Dievs ļoti bagātīgi svētī jūsu turpmāko darbu.” Dr. Viljams Veinrihs citēja no svētā Alkuina lūgšanas: "Apžēlojies par mums, Kungs, lai mēs pareizi Tevi lūgtu un dari mūs cienīgus Tevi uzklausīt." Uzklausīt Dievu ir lūgšanas augstākais izpausmes veids, jo šāda lūgšana ved pie ticības un paklausības.

Pēc dievkalpojuma sekoja diplomu izsniegšana Lutera Akadēmijas zālē, kur bija pulcējušies arī absolventu draugi un ģimenes locekļi. Absolventus sveica rektors un pasniedzējs māc. Guntis Kalme, kurš atzīmēja, ka ar diploma izsniegšanu absolventu īstās mācības tikai sākas, jo zināšanu praktiskais pielietojums dzīvē būs apliecinājums teorijas vērtībai. Pēc pateicības vārdiem un sveicieniem Lutera Akadēmijai sekoja sadraudzība.

Autore: Vita Limanoviča 

Attēlā: Lutera Akadēmijas absolventi kopā ar pasniedzējiem (V.Limanovičas foto)


 

Ziņa publicēta 2008.06.14 13:58.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »