Ziņu arhīvs
< Jūnijs 2008 >
p o t c p s s
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
2021. gada 24. septembris
Vārda dienas: Agris, Agrita

13. izlaidums Sv. Gregora kristīgās kalpošanas skolā

Saldū, Svētā Gregora kristīgās kalpošanas skolā, 31. maija saulainajā dienā pulcējās daudz cilvēku, lai līdz ar 13. gada studentiem, pasniedzējiem un skolas darbiniekiem svinētu vēl viena mācību gada noslēgumu.

"Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas." 
(Mt 6:33)

Svinīgajā daļā visus ļoti iepriecināja arhibīskapa Jāņa Vanaga sirsnīgā uzruna, pasniedzēju apsveikumi un studentu muzikālie priekšnesumi. Pēc skolas daudzinātās saimnieces Aivas garšīgās kūkas baudīšanas visi devās procesijā cauri pilsētai, lai ar dziesmām godinātu Kungu un pavadītu absolventus kalpošanas ceļā uz Baznīcu. Svinības noslēdzās ar dievkalpojumu Saldus Sv. Jāņa baznīcā.

Lai arī šis bija jau 13. skolas gads, tas bija pirmais, kopš skolas redzējuma centrā ir misijas ideja – apmācīt topošos misionārus viena gada mācību programmā, ar misiju saprotot jebkuru kristiešu kalpošanu, caur kuru Dievs aizsniedz un izglābj pazudušo. Mācības skolā balstās uz 3 galvenajiem principiem: klases nodarbībām, kurās tiek apgūtas nepieciešamās zināšanas un prasmes; lūgšanu dzīvi, kopību un garīgo vadību, kas nodrošina studenta kā garīgas personības formāciju, un kalpošanas praksi, kurā students iemācās lietot savas zināšanas.

Šogad skolu pabeidza 14 entuziasma pilni studenti, kuri labprāt dalījās ar saviem ieguvumiem, atklājumiem, ieteikumiem un novēlējumiem. Par svarīgāko ieguvumu gandrīz ikviens atzīst stiprinājumu attiecībās ar Dievu, zināšanu par misiju apgūšanu, piederības atrašanu, attiecību ar tuvāko izkopšanu, rakstura maiņu un gatavību atzīt savas kļūdas, kā arī tuvākas un tālākas misijas praksi (studente Aija kopā ar skolas direktoru Arti Druvieti janvārī bija misijā Ugandā), garīgu un fizisku spēku atgūšanu, Dieva vadības un atbildētu lūgšanu prieku.

Students Andris skolā iegūto sauc par "dzīvo gudrību, nevis iznīkstošo un nederīgo pasaules gudrību. Principā tā ir Skola, kas sagatavo misijai. Bet vispār tā ir SKOLA, kurā es sapratu, kādai patiesībā būtu jābūt skolai…" Gunda šai mācību gadā piedzīvoja, ka Dievs viņu lieto pat tad, kad viņa to neapzinās. Tā esot laba sajūta, ka vari būt instruments Viņa rokās.

Katru mācību gadu pārsteidz interesantie stāsti par to, kā Dievs aicina uz skolu. Neapšaubāmi pats svarīgākais ir aicinājums no Dieva, jo, kā saka Janita: "Dievs pats izrauga un aicina cilvēkus. Ja tas ir Dieva aicinājums – mācīties Gregorskolā, tad Viņš parūpēsies arī par visu pārējo – vien jāpaļaujas un jāuzticas." Mārtiņš atzīst, ka skola palīdz atrast dzīves jēgu, jo, tuvojoties Dievam, Viņš tuvojas mums.

Aija mudina skolā mācītiem arī tiem, kas jau ir aktīvi savā kalpošanā un vēlas tai nodoties vēl vairāk. "Dievs vienkārši atdzīvinās, paplašinās jūsu kalpošanu, iegūsiet brīvību tajā. Es pati biju cilvēks, kam likās, ka viss ir – man bija ļoti labs darbs, visu savu brīvo laiku es kalpoju draudzē, burtiski dzīvoju tajā, un citiem likās – kāpēc tad vēl jāiet mācīties. Dievs šo skolu lieto, lai kalpotājus padarītu par patiesiem kalpotājiem, lai rūdītu un dotu dziļāku izpratni lietās, lai atvērtu acis un mēs ieraudzītu, cik ļoti daudz cilvēku Kristus vēl grib aizsniegt caur Baznīcu. Dievam ir tik daudz lietu, kurās Viņš mūs grib mācīt un vest dziļāk!"  

Gita skolu sauc par savu mammu, pie kuras vienmēr varēs atgriezties. Zita uzskata, ka skola ir vērtīga katra paša izaugsmei, bet Elga to sauc par vietu, kur var garīgi augt un veidoties. Ruta, kura skolā brīnumainā veidā ir iemantojusi paļāvību uz Dievu, aicina uz Gregorskolu īpaši jauniešus, jo "viņi ir nākotnes Baznīca. Mērķis ir, lai jaunieši nonāk līdz Baznīcai, lai atrod savu vietu Baznīcā."

Dace raksturo skolu kā "skolu, ko vada Dieva Svētais Gars. Tā ir skola par ticības pamatu, pamatvērtībām, dzīves jēgu. Dievs šeit sakārto dzīvi, ievirza pareizā gultnē, rāda virzienu tālākai dzīvei, dod zināšanas par misijas darbu un māca kalpot praktiski." Dace novēl nepadoties, pārvarēt jebkurus šķēršļus, grūtības, slinkumu, nolaidību, mazdūšību un iemācīties patiesi sekot Jēzum Kristum, Dieva vadībai. Iemācīties gaidīt uz Dievu, neskriet Dievam pa priekšu, bet paļauties uz apsolījumiem. Pacietībā gaidīt atbildi no Dieva. Ieraudzīt Dieva plānu savai dzīvei!

Alvīne par galveno misiju, ko apzinājusies skolā, uzskata sludināt Dieva valstību, mīlestībā kalpojot citiem cilvēkiem. Vita atzīst, ka kopš atnākšanas uz Gregorskolu mainījusies visa viņas dzīve, jo "Dievam ir plāns katram cilvēkam". Neapšaubāmi liels ieguvums ir studentu kalpošana Alfa kursā gan šeit pat, Saldū, gan Talsos, Valdemārpilī, Sēmē, Ogrē, Rīgā, Pļaviņās.

Aicinu ieklausīties studentu novēlējumos un atsaukties ikvienam, kuru Dievs uzrunā, izmantot pirmo (varbūt kādam jau otro) iespēju iepazīt tuvāk Gregorskolu no 16. līdz 20. jūnijam, kad tiks organizēta "Nedēļa Gregorskolā". Tās laikā ikviens interesents var piedzīvot skolas ikdienu tādu, kāda tā ir visa mācību gada laikā – ar lūgšanām, lekcijām, kopīgām pusdienām, sadraudzību un kopā dzīvošanu.

Varbūt jums būs vieglāk pieņemt lēmumu Dieva valstības dēļ atstāt visu uz vienu mācību gadu, lai piedzīvotu to, ko piedzīvojuši līdzšinējie studenti, un noteikti vēl daudz ko citu!!! Ja tas jūs iedrošina, piesakieties pa tālr. 63822403 un sīkāku informāciju meklējiet Gregorskolas mājas lapā: http://www.gregors.lv/! Ja nevarat izbrīvēt visu nedēļu, varat pieteikties uz jebkuru vienu vai vairākām dienām!

Līdz ar Andri nākamajiem studentiem varu sacīt, ka mums "vienkārši būs liels prieks par katru, kurš savā dzīvē būs piedzīvojis tikpat neaprakstāmi brīnišķīgu gadu, kā šie studenti! Jūs pēc tam to sapratīsiet :)".

Sarmīte novēl nenovirzīties no iesāktā ceļa, būt godīgiem, pirmkārt, pret sevi, vairāk izmeklēt sevi, nepadoties grūtību priekšā, pastāvēt garīgajā cīņā pasaulē. Savukārt Lilita lūdz,  lai Dievs svētī ar Savu mieru un pilnīgu paļaušanos uz Viņa vadību visus tos, kuri ir bijuši Gregorskolā agrāk, ir pašreiz un būs turpmāk!

Ēva Fukse

Gregorskolas audzēkņu procesija cauri Saldus pilsētai, lai ar dziesmām 
godinātu Kungu un pavadītu absolventus kalpošanas ceļā uz Baznīcu.

 

Ziņa publicēta 2008.06.10 11:30.
 » skatīt visus dienas ierakstus
 » skatīt visus mēneša ierakstus
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »