2024. gada 29. marts
Vārda dienas: Aldonis, Agija

Jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva Savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens,
kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.
Jņ 3:16

Pasha – Lielā piektdiena

Hoz 6:1–6; 2Moz 12:1–13; Jņ 18:1–19:42
Ps 22; Jes 52:13–53:12; Ebr 10:16–25 vai Ebr 4:14–16, 5:7–9; Jņ 18:1–19:42

Krāsa: melna vai purpursarkana

Un to vietu, kur Dievs ar viņu bija runājis, Jēkabs nosauca vārdā Bētele – Dieva nams.
1Moz 35:15

Bet centurions un tie, kas kopā ar viņu sargāja Jēzu, redzēdami zemestrīci un visu, kas notiek, ļoti sabijās
un teica: "Patiesi šis bija Dieva Dēls!"
Mt 27:54

Rdz 3:1–9, 19–33
1Pēt 1:10–20
Jn 13:36–38

Svinēt pateicībā

iesūtīts: 2018.11.12 12:46

Iecavas luterāņu draudze uz dievkalpojumu pulcējas katru svētdienu. Prieks, tiekoties ar domu biedriem un pateicoties Dievam par pieredzēto, pamatoti liek saukt to par dievkalpojuma svinēšanu.

Īpaša šāda svinēšana bija Reformācijas – ticības atjaunošanas -svētku sakarā. Iecavas baznīcā pulcējās lielākā daļa Liepājas diacēzes Bauskas iecirkņa mācītāju, lai iecirkņa prāvesta Rolanda Radziņa vadībā atzīmētu šo luterāņu draudzēm tik nozīmīgo dienu.

Novembris nāk ar saviem svētkiem, kad varēsim pulcēties uz Lāčplēša dienas un Valsts proklamēšanas dienas dievkalpojumiem 11. un 18. novembrī  ierastajā laikā 11.00.

Īpaša tradīcija izveidojusies Valsts svētkos kopā nākt  Iecavas katoļu un luterāņu draudzēm. Pārmaiņus tas notiek vienā vai otrā draudzē. Šogad 18.novembrī 13.30 tiksimies Iecavas katoļu baznīcā, lai vienotos ekumēniskā svētbrīdī.

Ar Mūžības svētdienu 25.novembrī noslēdzas baznīcas gads. Šajā dienā dosimies pieminēt savus mūžībā devušos tuviniekus  Sila kapos 16.00.

Decembris- Ziemassvētku gaidīšanas mēnesis. Katrā Adventa svētdienā Iecavas luterāņu draudzes dievkalpojumus kuplinās kāds īpašs muzikāls kolektīvs- anasmblis “Iecavas zvans”, māsas Rozenbergas, ansamblis FRESKA un pašu iecavnieku talanti.

Luterāņu draudzes ansamblis “Iecavas zvans” gatavo īpašu programmu pirmā Adventa pasākumam Bauskas baznīcā  2.decembrī 17.00. Programmas ietvaros tiks prezentēta Bauskas draudzes dzejnieces Annas Elsbergas un  Iecavas draudzes ērģelnieces Zaigas Lazdiņas garīgo dziesmu notnīca “Zvaigžņu vārti”, kas tika izdota šogad.

Svinēšanas kulminācija kā vienmēr Ziemassvētku vakarā. Paldies, ka svinēsim mums tik nozīmīgos svētkus visi kopā!

‍Zaiga Lazdiņa-Radziņa, draudzes ērģelniece