2024. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Mācītāja Linarda Rozentāla lekcija "Mūsdienu medicīna un garīgums"

iesūtīts: 2014.09.30 10:51
Trešdien, 1. oktobrī plkst.19:00 Rīgas Lutera draudze aicina uz mācītāja Linarda Rozentāla lekciju “Modernā medicīna un garīgums”.

Kā saka Hanss Ūrs Baltazars, uz katru lietu var raudzīties divējādi: kā uz faktu un noslēpumu. Modernā medicīna un garīgums pieder pie dažādām “loģikām”, bet vai ir kāda telpa, kurā abas šīs loģikas sastopas un pat spēj viena no otras mācīties?

Mācītājs Linards Rozentāls lekcijā sniegs ieskatu par medicīnas un reliģijas attiecību vēsturi, ideju par cilvēka veselumu un cilvēka dzīves norisēm kā noslēpumu. Mācītājs skaidros garīgumu kā atveseļošanās vai slimības izturēšanas, un arī miršanas resursu, runās arī par garīguma integrālo funkciju.
Lekcijā mācīsimies, ko garīguma valodā nozīmē rīkošanās, un ko medicīnā nozīmē dvēsele, kāda ir garīguma pozitīvā un kāda – negatīvā iedarbība. Lekcijā mēs mēģināsim vairot izpratni, ko vispār nozīmē tapt izdziedinātam.

Lekcija norisinās cikla Vakara sarunas par teoloģiju ietvaros Rīgas Lutera draudzes namā, Torņakalna ielā 3/5.

Atklāto lekciju aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Ieeja – bez maksas.

‍Tiešraide: LuteraDraudze.lv/live/