2024. gada 28. marts
Vārda dienas: Gunta, Ginta, Gunda

Pieminamus Viņš darījis Savus brīnumus, žēlīgs un žēlsirdīgs Kungs.
Ps 111:4

Viridum – Zaļā ceturtdiena

Rītā: 2Moz 30:22–31; Jk 5:13–16; Mk 6:7–13

Vakarā: 1Moz 14:18–19; 1Kor 11:20–29; Jņ 13:1–15
Ps 116:1–2, 12–19; 2Moz 12:1–14; 1Kor 11:23–26; Jņ 13:1–17, 31b–35

Krāsa: balta

Taisnīgums paaugstina tautu, ik ciltij nes negodu grēks.
Sak 14:34

Jēzus, kā ieradis, devās uz Olīvkalnu, un arī mācekļi viņam sekoja. Un, tajā vietā nonācis, viņš tiem sacīja:
"Lūdziet Dievu, ka jūs nekrītat kārdināšanā." Lk 22:39–40

Rdz 2:10–18
1Kor 10:14–17, 11:27–32
Mk 14:12–25

Lieldienu ieskaņas garīgās mūzikas koncerts „Adoramus te Christe”

iesūtīts: 2014.04.14 17:43
Vīru koris FRA-CHO-RI, sieviešu koris SPĪGO no Jelgavas un Rīgas Tehniskās universitātes sieviešu koris DELTA aicina klasiskās mūzikas interesentus uz Lieldienu ieskaņas garīgās mūzikas koncertu „Adoramus te Christe” Zaļajā Ceturtdienā” 17.aprīlī, plkst.19:00 Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”.

Koncerts iecerēts kā pārdomu un daudzveidīgu izjūtu atklāsme gan liturģiskās mūzikas pērlēs, gan opermūzikā un mūsdienu komponistu skaņdarbos. Tas piedāvās iespēju klausītājiem pamazām tuvoties Lieldienu gavilēm – muzikālajos tēlos vispirms izdzīvojot ciešanu, mokošu šaubu, uzupurēšanās un līdzcietības motīvus. „Augstvērtīgā garīgajā mūzikā atrodamas gan konkrēti reliģiskas, gan vispārcilvēciskas vērtības, kas uzrunā ikvienu nopietnu mūzikas klausītāju” – tā domā koncerta idejas autors Andrejs Mūrnieks.

Kopā ar vīru kori un abiem sieviešu koriem muzicēs solisti Romāns Poļisadovs, Jolanta Strikaite, Guntars Ruņģis, Mārtiņš Zvīgulis, Aleksandras Dimitrovas un vairāki citi, kā arī koncertmeistars Gints Bērziņš un altists Artūrs Gailis. Korus vadīs diriģenti Andrejs Mūrnieks, Aivars Opincāns, Inta Eizenberga-Cērmane, Līga Celma-Kursiete.

Lieldienu gaidīšanas laiks Latvijas lielāko konfesiju reliģiskajās tradīcijās saistās ar Kristus ciešanu apceri, meditācijām un gavēni. Taču reliģisku inspirāciju var piedzīvot arī muzikālā pārdzīvojumā – par to ir pārliecināts diriģents Andrejs Mūrnieks.

Koncertā skanēs dažādu gadsimtu sakrālā mūzika: līdzās pareizticīgo un katoļu baznīcas mūzikai arī latviešu un citu tautu komponistu skaņdarbi un opermūzika. Klausītājiem būs iespēja iepazīties ar atšķirīgām garīguma izpausmēm un intonācijām: ne vien askētiskām un meditatīvām, bet arī ar skaudri dramatiskām un ekstātiskām.

‍Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs „Mazā ģilde” atrodas Rīgā, Amatu ielā 3/5.

‍Ieeja brīva.