2018. gada 19. decembris
Vārda dienas: Lelde, Sarmis

Dobelnieki tikās Lūgšanu brokastīs

iesūtīts: 2014.06.28 12:59
Piektdien, 6.jūnijā Dobeles novada svētku ietvaros pirmo reizi Dobelē notika Lūgšanu brokastis, ko rīkoja Dobeles evaņģēliski luteriskā draudze kopā ar novada pašvaldību.

Pasākums notika Dobeles kultūras namā, un tajā bija aicinātas piedalīties pašvalības amatpersonas, kapitālsabiedrību, izglītības iestāžu un lielo uzņēmumu vadītāji, kā arī citi ļaudis, kuri ikdienā strādā pilsētas un novada labā, vadot savu iestāžu vai uzņēmumu kolektīvus.

Klātesošos uzrunāja Dobeles evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Oskars Laugalis un ar dziesmām sveica draudzes koris. Pēcāk savu uzrunu sacīja un dobelniekus svētīja Romas Katoļu baznīcas Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

Dobelē viesojās arī Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, kurš darbojas Latvijas Valsts Lūgšanu brokastu rīcības komitejā. Garīdznieks savā uzrunā sacīja, ka vaiņam ir bijis tas gods būt klāt pie Lūgšanu brokastu tradīcijas dzimšanas Latvijā 2004. gadā un pastāstīja par šī pasākuma pirmsākumiem mūsu valstī. Lūgšanu brokastis jau sākumā guva lielu atsaucību, un nu jau tās regulāri tiek rīkotas daudzviet Latvijā. Pāvils Brūvers informēja, ka pasaulē Lūgšanu brokastu tradīcija aizsākuās Amerikas Savienotajās Valstīs 1952. gadā, kad vadītāji saprata, ka tikai labklājība nespēs risināt daudzos izaicinājumus sabiedrībā. Tādēļ vienotībā un saskaņā, lūdzot Dieva svētību tautai un valstij un veidojot dziļāku savstarpēju uzticēšanos brokastu laikā, viņi guva stiprinājumu un gudrību. Līdzīgi pasākumi katru gadu notiek vairāk nekā 40 valstīs, to skaitā arī Igaunijā un Lietuvā. Latvijas Valsts gadu Lūgšanu brokastis tradicionāli ik notiek novembra pirmajā piektdienā.

Klātesošos sveica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, bilstot, ka lūgšanu brokastīm ir arī simboliska nozīme pozitīvam, svētītam dienas sākumam. Viņš aicināja pārdomāt, kas katram dzīvē ir svarīgs, kāda loma ir tuviniekiem, ģimenei. Domes priekšsēdētājs vēlēja, lai ikvienam stimulu dod ticība, cerība un mīlestība. Andrejs Spridzāns lūgšanu brokastu dalībniekus iepazīstināja ar prezentāciju par Dobeles novadu, tā iedzīvotājiem, saimniecisko darbību, izglītību, kultūru un nozīmīgākajiem projektiem.

Šai prezentācijai sekoja Pāvila Brūvera lūgšana par Dobeles novadu, ietverot tajā visu, kas šajā apkaimē ir būtisks, gan izglītība un kultūra, gan saimnieciskā darbība, un novada attīstība.

Noslēgumā Oskars Laugalis aicināja draudzes locekli Jāni Ozoliņu liecināt par savu ceļu uz dievnamu.

Pēc pasākums Dobeles evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Līga Freiberga “Zemgalei” bilda, ka brokastu viesi pēc tikšanās pauduši gandarījumu.

Savukārt, Dobeles 1. vidusskolas direktore Ģertrūde Zabašta sacīja: "Manuprāt, šis bija mums neraksturīgs pasākums, tāpēc aicinātie ļaudis uz to gāja ar mulsumu par nezināmo. Lūgšanu brokastīs satikās gan savstarpēji pazīstami, gan nepazīstami kolektīvu vadītāji – gan ražotāji, gan kultūras un izglītības darbinieki. Visi tikās vienota mērķa vadīti – lai domātu par savu un sava kolektīva ieguldījumu novada attīstībā. Ļaudis guva iedrošinājumu justies labi un droši, kā arī nepieciešamības gadījumā meklēt palīdzību. Nekas te netika uzspiests, bet klusināti norādīts, ka arī caur Dieva gribu un dāvanām - radošu darbu un veselību - var saņemt. Domāju, ka šīs pasākums ikvienu garīgi sakārtoja, parādot, ka ikdienā piepildījumu var gūt ne tikai no darba, noguruma un bažām, bet arī savstarpējās attiecībās un ar skatu uz nākotni. Ja viens netiec galā, ir iespējas lūgt palīdzību citiem un arī Dievam. Manuprāt, svarīgākais ir tas, ka nekas še netika uzspiests, bet tika respektēta katra personība un parādīts ceļš – ja tev ir grūti, vari izvēlēties arī tādu ceļu.
Uzskatu, ka šāds pasākums ir nozīmīgs un atbalstāms. Domāju, ka nākotnē šajā sakarībā varētu veidoties dažādas sadarbības formas. Tagad koncertēja draudzes koris, bet mums taču ir arī citi kori un Kristīgās pamatskolas ansamblis. Man ļoti patika domes priekšsēdētāja prezentācija, kurā viņš parādīja, kas mēs esam un kur mēs esam."

Informāciju sagatavoja Edīte Bēvalde, laikraksta “Zemgale” reportiere, autores foto.

Lugsanu brokastu dalibnieki
Mācītājs Oskars Laugalis un draudzes koris