2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Liepājā durvis ver „Domino tirdziņš”

iesūtīts: 2014.06.05 11:49
2014.gada 28.maijā Liepājas Diakonijas centra telpās (Fr.Brīvzemnieka ielā 54) durvis vēra „Domino tirdziņš”, kurā pārdod preces, ko darinājuši cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Liepājas Diakonijas centra vadītājs, mācītājs Mārtiņš Urdze pastāstīja, ka Diakonijas centrā pašlaik notiek projekts „Domino – darba vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”. Projekta ietvaros tika izanalizēta situācija, kā veicas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ar darba meklējumiem un tā ir gaužām bēdīga. M.Urdze atzina, ka „ir pēdējais laiks, lai mūsu politiķi mostos un sāktu risināt jautājumus, kas ir saistīti ar šo cilvēku nodarbinātību. Bet arī mums kā sabiedrībai ir jāpamostas no vienaldzības un bezcerības un aktīvi jāpieprasa, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām mūsu valstī var dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi, ka nav jāiztiek no pabalstiem un pensijām, kas ir tālu no iztikas minimuma.”

Diakonijas centrs kopš 2012.gada sniedz iespēju piedalīties dažādās rokdarbu apmācībās - aušanā, sveču liešanā, keramikā, rotaļlietu gatavošanā, kokapstrādē un šūšanā. Nodarbības notiek pieredzējušu amatnieku vadībā, iesaistoties ap 40 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pirmspensijas vecuma bezdarbniekiem un pensionāriem. Tā ir iespēja iziet no mājām, pavadīt savu laiku lietderīgi kopā ar citiem iemācoties jaunas prasmes un zināšanas. M.Urdze pauda prieku, ka tirdziņā iesaistās Sociālā aprūpes centra „Iļģi” iemītnieki ar saviem rokdarbiem un „Liepājas Neredzīgo biedrības” biedri ar pinumiem.

M.Urdze pateicās vācu draugiem no biedrības „Bruecke nach aussen” un tās vadītājam K.Pfannerer, kas palīdzēja atjaunot „Domino tirdziņa” telpas, kā arī Aivaram Kleinam, kas izgatavoja plauktus un pasniedzējām, kas vada pulciņus.

Iepriecināta par idejas īstenošanu bija arī „Domino tirdziņa” vadītāja Inese Biteniece, atzīstot, ka „Domino tirdziņš” ir kā „mīlestības telpa”. Tirdziņš būs atvērts darba dienās no plkst. 11:00 līdz plkst.15:00. Cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas vēlas tirdziņā pārdot savus darbus, ir aicināti sazināties I.Bitenieci, mob. tālr. 28354740.

„Tāpat kā ar domino spēles kauliņiem, kur ir jāatrod līdzīgs kauliņš ar vienādu punktu skaitu, tā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un daudziem citiem ir jāatrod sava vieta sabiedrībā. Lai „Domino tirdziņš” ir vieta, kas var kalpot kā saskarsmes punkts starp tiem, kas māk gatavot ļoti noderīgas un skaistas lietas un tiem, kam tas ir vajadzīgs”, sacīja M.Urdze.

Plašāka informācija par Liepājas Diakonijas centra darbību skatāma www.kalpot.lv

Mācītājs Mārtiņš Urdze un
No izstādes