2018. gada 23. aprīlis
Vārda dienas: , Jurģis, Juris, Georgs

Zaļeniekos notika pirmās Lūgšanu brokastis Latvijas pagastu vēsturē

iesūtīts: 2014.04.04 21:14
Tā Kunga 2014.gada 28.martā Zaļenieku kultūras namā pašā rīta cēlienā kopā sanāca pagasta ļaudis - zemnieki, uzņēmēji, iestāžu vadītāji, arī Jelgavas un Tērvetes novadu vadība, lai Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas bīskapa Pāvila Brūvera, Jelgavas iecirkņa prāvesta Oskara Laugaļa un Zaļenieku Zaļās draudzes mācītāja Guntara Lūsīša vadībā vienotos kopīgā lūgšanā.

Lūgšanu brokastis ir notikums, kurš pulcē Latvijā jau vairāku pilsētu uzņēmējus (Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Kuldīgā, Kandavā), bet laukos- pagastā, tās notiek pirmo reizi vēsturē. Gaišu noskaņu pasākumam dāvāja Jelgavas mūzikas vidusskolas Zaļenieku filiāles audzēkņi- Elizabete, Renāte, Karīna un Jānis /skolotāja Līga Valtere /, atskaņojot instrumentālus skaņdarbus  un Zaļenieku KN vokālais ansamblis „Zaļā krūze”/ vadītāja Guntra Minkevica/, daudzinot Dievu dziesmās.

Šodien mēs dzīvojam brīvā valstī, tomēr ne visas mūsu vajadzības un ilgas pēc tā, kādu mēs vēlamies redzēt savu dzimteni, pagastu, tuvāko apkārtni, ir piepildītas. Par paveikto un veicamo runāja Jelgavas novada domes priekšsēdis Ziedonis Caune un Zaļenieku pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Briedis.

Laukos sākas spraigs darba cēliens, no kura atkarīgs, kāds būs rudens- ražas laiks- mūsu pagastā, novadā, valstī.  Par Dieva svētības apliecinājumu kalpoja zemkopja Induļa Baloža stāstījums-  kāda dzīve bija viņa tēvam, kurš  ar Dieva svētību rūpējās par savas saimes ikdienu un labklājību.

Cilvēkiem, kuriem ikdienā jāuzņemas liela atbildība, nepieciešamas liels iedrošinājums, vadība, spēks, kuru sniegt var kopības izjūta un Dieva svētība, tādēļ četrdesmit pieci klātesošie vienojās kopīgā lūgšanā.

Mēs apzināmies lūgšanas svarīgumu un tāpēc piedalījāmies organizēšanā un apmeklējām šo sanākšanu, lai saņemtu savām gaitām gaismu un vadību, papūloties ar patiesu mīlestību un dzīvu ticību savā sirdī atzīt Tēvu un tuvoties Viņam garā un patiesībā.

Zaļenieku KN vadītāja Inese Segliņa

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune