2024. gada 07. maijs
Vārda dienas: Henriete, Henrijs, Jete

Daugavpils diecēzē ordinēti divi palīgmācītāji

iesūtīts: 2023.10.20 23:27
LELB garīdznieku pulkam pievienojušies divi palīgmācītāji – Artūrs Dimitrijevs un Dāvis Sargūns.

Sestdien, 14. oktobrī Balvu prokatedrālē notika Artūra Dimitrijeva un Dāvja Sargūna ordinācijas dievkalpojums, kuru vadīja Daugavpils bīskaps Einārs Alpe, asistēja prāvesti Ēvalds Bērziņš, Vilnis Sliņķis un Mārtiņš Vaickovskis.

ARTŪRS DIMITRIJEVS

• dzimis 1998. gadā;
  • kristīts un iesvētīts LELB Cesvaines draudzē;
  • ievests evaņģēlista amatā 2020. gada 23. februārī, iepriekš kalpoja kā lektors;
  • 2021. gadā Latvijas Universitātē ieguvis profesionālo bakalaura grādu dabaszinātnēs un informācijas tehnoloģijā un vidējās izglītības matemātikas skolotāja kvalifikāciju;
  • 2021. gadā absolvējis Lutera Akadēmijas Draudžu darbinieku programmu;
  • vidusskolas matemātikas skolotājs Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā (2020-2023);
  • 2023. gada vasarā nokārtojis ordinācijas eksāmenu;
  • š.g. jūnijā absolvējis Lutera Akadēmijas studiju programmu “Teoloģija”, iegūstot diplomu ar humanitāro zinātņu akadēmiskā bakalaura grādu. Bakalaura darbs “Trīs posmu katehēzes modelis Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā”, darba vadītājs Mg. Rinalds Grants.
  • pēc ordinācijas nosūtīts kalpot LELB Neretas draudzē.

DĀVIS SARGŪNS
  • dzimis 1996. gadā;
  • kristīts un iesvētīts LELB Cēsu Svētā Jāņa draudzē;
  • ievests evaņģēlista amatā 2018. gada 14. oktobrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā un norīkots kalpošanai Rīgas prāvesta rīcībā un pārraudzībā Rīgas Krusta draudzē; no 2021. gada - Alūksnes (bij. Gulbenes) iecirknī.
  • 2019. gadā absolvējis Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti, ieguvis humanitāro zinātņu bakalaura grādu teoloģijā un reliģiju zinātnē;
  • š.g. jūnijā absolvējis Lutera Akadēmijas studiju programmu “Teoloģija”, iegūstot diplomu ar humanitāro zinātņu akadēmiskā bakalaura grādu. Bakalaura darbs “Mārtiņa Lutera Mūsu Tēvs lūgšanas skaidrojuma pielietojums pastorālajā kalpošanā”, darba vadītājs Dr. Uģis Sildegs.
  • 2023. gada vasarā nokārtojis ordinācijas eksāmenu;
  • Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas vadības grupas kapelāns, virsleitnants.

Lai Svētais Gars arvien vada un uztur Tā Kunga aicinājumā!

Turēsimies nešaubīgi pie cerības apliecināšanas, jo uzticams ir Tas, kas apsolījis. (Ebr. 10:23)