2024. gada 05. maijs
Vārda dienas: Ģirts, Ģederts

Ordinēs divus palīgmācītājus

iesūtīts: 2023.08.09 20:42
LELB garīdznieku pulkam š.g. augustā pievienosies divi palīgmācītāji – Māris Gross (Liepājas diecēze) un Mārtiņš Muižnieks (Rīgas arhidiecēze).

Sestdien, 12. augustā plkst.18.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē notiks Māra Grosa ordinācijas dievkalpojums, kuru vadīs Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons, asistēs prāvesti Ainars Jaunskalže, Mārcis Zeiferts un Kārlis Irbe.

MĀRIS GROSS

• dzimis 1982. gadā;
  • kristīts un iesvētīts LELB Kandavas draudzē;
  • ievests lektora amatā 2009. gada Pļaujas svētkos Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē;
  • 2013. gada vasarā nokārtojis evaņģēlista eksāmenu un ar 2013. gada 25. septembri norīkots kalpošanai mācītāja Ata Freipiča rīcībā, ar 2017. gada 1. augustu – Kandavas iecirkņa prāvesta rīcībā un pārraudzībā;
  • norīkots patstāvīgai kalpošanai Sabiles draudzē, pildot draudzes mācītāja pienākumus, sākot ar 2020. gada 1. septembri; vēlāk arī Stendes un Spāres draudzēs – ar 2020. gada 1. decembri;
  • 2022. gada vasarā nokārtojis ordinācijas eksāmenu;
  • š.g. jūnijā absolvējis Lutera Akadēmijas studiju programmu “Teoloģija”, iegūstot diplomu ar humanitāro zinātņu akadēmiskā bakalaura grādu. Bakalaura darbs “Četru Liepājas diecēzes draudžu misijas darbības uzlabošana”, darba vadītāja Mg. K.Ēce.

Bīskapa Meinarda dienā, 14. augustā plkst.18.00 Rīgas Domā ordinēs Mārtiņu Muižnieku. Dievkalpojumu vadīs bīskaps Rinalds Grants, asistēs prāvests Dzintars Laugalis.

MĀRTIŅŠ MUIŽNIEKS
  • dzimis 1998. gadā;
  • kristīts un iesvētīts LELB Krimuldas draudzē;
  • ievests evaņģēlista amatā 2021. gada 5. septembrī un norīkots Ikšķiles prāvesta rīcībā un pārraudzībā;
  • š.g. jūnijā absolvējis Lutera Akadēmijas studiju programmu “Teoloģija”, iegūstot diplomu ar humanitāro zinātņu akadēmiskā bakalaura grādu. Bakalaura darbs “Dr. Mārtiņa Lutera jēdziena “par mums” antropoloģiskā nozīme, pildot Dieva uzdevumu “kopt un sargāt” radības kārtību”, darba vadītājs Dr. G.Kalme.
Turēsimies nešaubīgi pie cerības apliecināšanas, jo uzticams ir Tas, kas apsolījis. /Ebr.10:23/

Ikviens ir sirsnīgi aicināts būt klātesošs ordinācijas dievkalpojumos.