2024. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Mācītājam Erbertam Bikšem pasniegts Nopelnu krusts

iesūtīts: 2022.10.30 19:16
“Kas drīkst kāpt Tā Kunga kalnā, un kas stāvēs Viņa svētajā vietā? Kam nenoziedzīgas rokas un skaidra sirds, kam prāts nenesas uz nīcīgām lietām un kas ar viltu nezvērē. Tāds dabūs svētību no Tā Kunga un taisnību no Dieva, sava pestītāja. Tāda ir tā cilts, kas pēc Tā Kunga vaicā, kas meklē Jēkaba Dieva vaigu.” (24. psalms)

29. oktobrī Reformācijas 500 gades Latvijā dievkalpojumā Rīgas Domā Nopelnu krustu pasniedza mācītājam Erbertam Bikšem.

Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca apbalvoja E.Bikši pateicībā par 39 kalpošanai veltītajiem gadiem LELB Krustpils, Pļaviņu, Meņģeles, Gostiņu, Baldones draudzēs, no tiem 32 gadus - Rīgas Jēzus draudzē, kā arī pildot Madonas un Rīgas iecirkņa prāvesta pienākumus un dažādos amatus LELB vadībā.

• Dzimis 1957. gada 15. jūnijā
  • Kristīts 1957. gadā, iesvētīts 1973. gadā
  • Ordinēts 1983. gada 5. jūnijā
  • Izglītību ieguvis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā (1977) un LELB Teoloģijas seminārā (1983)
  • Pēc Teoloģijas semināra beigšanas nosūtīts Krustpils un Pļaviņu draudzēs
  • Sirmajam Madonas iecirkņa prāvestam K.Zviedrim dodoties emeritūrā, pildīja Madonas iecirkņa prāvesta pienākumus.
  • Aizvietojot prombūtnē esošos mācītājus, kādu brīdi kalpojis Meņģeles un Gostiņu draudzēs, kā arī Baldones draudzē
  • No 1989.-2021. gadam (32 gadus) Rīgas Jēzus draudzes mācītājs
  • Konsistorijas prezidija loceklis un padomnieks, darbojies Mācītāju garīgās aprūpes, ārlietu un Garīgo darbinieku eksaminācijas komisijā
  • Sv. Gregora kristīgās kalpošanas skolas Pārstāvju padomes loceklis, Lutera Akadēmijas Kuratorija loceklis, kā arī LELB Diakonijas padomes, Bīskapa Kārļa Irbes fonda un Partnerpalīdzības komisijas loceklis
  • LELB pārstāvis Ekumēniskajā TV padomē  un “Ekumēniskā mediju padomes fonda” valdē
  • Rīgas iecirkņa prāvests (līdz 2012.g.)
  • Pēc paša lūguma atbrīvots no kalpošanas Rīgas Jēzus draudzē ar 2021. gada jūniju, devies emeritūrā ar 2022. gada 1. oktobri
  • Laulībā ar sievu Ruti Bikši (dzim. Kalniņu), 4 bērni, divi no tiem LELB garīdznieki – Reinis Bikše un Jāzeps Bikše.
Sirsnīgi apsveicam!