2024. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Sēru vēsts - mūžībā devies mācītājs Māris Ziemelis

iesūtīts: 2022.10.27 17:18
Jēzus sacīja: "ES ESMU augšāmcelšanās un dzīvība; kas Man tic, dzīvos, arī ja tas mirs.” /Jņ.11:25/

Š.g. 22.oktobrī,  51 gadu vecumā,
Mūžībā devies

Mācītājs MĀRIS ZIEMELIS
(24.07.1971. – 22.10.2022.)

Atvadīšanās dievkalpojums no mācītāja Māra Ziemeļa

piektdien, 28.oktobrī plkst.12:00, Katlakalna baznīcā

Izsakām dziļu līdzjūtību tuviniekiem un visiem sērojošiem.

ü  Dzimis 1971. gada 24. jūlijā, Jura un Anitas Ziemeļu ģimenē.

ü  Mācījies Rīgas 25. vidusskolā, kuru absolvēja 1989. gadā.

ü  Pēc skolas strādājis dažādus darbus, t.sk. Rīgas pilsētas 7. klīniskajā slimnīcā par sanitāru, 1993. gada vasarā arī kā kapelāns.

ü  1989. gada jūlijā kristīts un iesvētīts Katlakalna draudzē.

ü  1992. gadā uzsāk studijas Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātē. Līdztekus teoloģijas studijām, darbojies Baznīcas darbā atļautības un savu spēju robežās. Kā apzinīgam un aktīvam Katlakalna draudzes loceklim jau 1991. gadā, uztic laja-lektora pienākumus. Vēlāk, ar Konsistorijas atļauju, studiju laikā, turējis lasījumu (pērmindera) dievkalpojumus Rīgas pilsētas 7. klīniskajā slimnīcā, Katlakalna, Mežaparka, Bolderājas, Suntažu draudzēs.

ü  1994. gadā Konsistorijas norīkots šādu dievkalpojumu vadīšanai Katlakalna draudzē.

ü  1995. gada 17. aprīlī nodibina ģimeni, Katlakalna baznīcā stājoties kristīgā laulībā ar Laimu Ziemeli (dzim. Bendorfu). Dzīvesbiedre ir liels atbalsts kalpošanā visus gadus, ir Katlakalna draudzes ērģelniece un muzikālās dzīves vadītāja. Dievs ģimeni svētījis ar bērniem.

ü  Dzīvi ietekmēja iepazīšanās ar mācītāju Robertu Feldmani, kas kļuva par viņa garīgo tēvu, kā arī Kristīgās studentu brālības aktivitātes (Bībeles stundas un konferences). Tas saistījās ar kristīgiem draugiem un kristīgu sabiedrību.

ü  Studiju laikā kopā ar ordinētiem mācītājiem kalpo Usmas, Popes un Katlakalna draudzēs.

ü  Ar 1995. gada decembri, studiju sekmīgai turpināšanai un nobeigšanai, nododas tikai studijām. 1996. gadā absolvē Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāti, iegūstot Teoloģijas bakalaura, bet 2004. gadā - maģistra grādu.

ü  Ordinēts 1996. gada 16. augustā Rīgas Domā. Kalpojis Olaines (1996-2000), Ķekavas (1998-2002), Codes (1998-1999) draudzēs, bet visilgāk, vairāk kā divus gadu desmitus – Katlakalna draudzē.

ü  Aktīvi darbojās profesora Roberta Feldmaņa piemiņas kopšanā, administrējot mājas lapu www.robertsfeldmanis.lv

Žurnāla “Svētdienas Rīts” 2016. gada jūlija numurā publicēto sprediķi “Mazā un lielā sēja”, mācītājs Māris Ziemelis noslēdz, rakstot: “… Mēs nezinām, kā būs tad, kad nomirsim, ieiesim mūžībā, augšāmcelsimies, - ko mēs jutīsim, kur mēs būsim Bet ir svarīgi, ka tas notiks… “

“… tas, kas jūsu sirdīs labo darbu iesācis, to pabeigs līdz Kristus Jēzus dienai.” (Flp. 1:6)

Mūžīgu mieru Kungs dod, Mūžīgā gaisma lai atspīd!
Lai dus mierā!