2022. gada 28. jūnijs
Vārda dienas: Viesturs, Viestards, Kitija

Dieva godam tapis uzraksts uz Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas sienas

iesūtīts: 2022.05.30 18:36

Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) 100. un Reformācijas Latvijā 500. jubilejas gadā, ar Dieva svētību un Dieva godam Alūksnē 26.un 27.maijā tapa un un 28.maijā tika atklāts uzraksts – Svēto Rakstu citāts – uz Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas sienas.


‍Uzraksts, kuram tika izvēlēts citāts no 33. psalma: “Svētīta tauta, kam kungs ir Dievs! ” (Ps 33:12a), ir tapis projekta “Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” ietvaros. Uzraksta idejas un realizācijas autors ir Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas 4. kursa students Ritvars Puntūzis. Alūksnes baznīcas uzraksts ir izvietots aptuveni 4 metru augstumā virs ieejas baznīcā. Tā atklāšanā piedalījās Alūksnes novada pašvaldības un LELB pārstāvji, Alūksnes Evaņģēliski luteriskā draudze un projekta „Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” idejas autore LU asociētā profesore Austra Avotiņa. Svētību Alūksnes baznīcai un draudzei, uzrakstu virs baznīcas ieejas atklājot, deva Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas bīskaps Einārs Alpe un Alūksnes Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Magnuss Bengtsons.

Rakstu vietas tapšanu organizēja un atbalstīja Alūksnes draudze sava enerģiskā un darbīgā draudzes priekšnieka Normunda Gražanska vadībā. Pateicība Dievam par virsvadību, autoram par drosmi un draudzei par atsaucību!‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis
‍‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, Alūksnes draudzes priekšnieks Normunds Gražanskis, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis‍Projekts “Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” tika aizsākts 2017. gadā. Projektu realizē Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) un tās draudzes visā Latvijā sadarbībā ar Latvijas universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļu. Projektā Mākslas un tehnoloģiju nodaļas studenti radīja idejas konceptuāliem mākslas darbiem ainavā, vidē un interjerā, kas vizuāli, grafiski vai daudzdimensionāli ataino Svēto Rakstu un citu reliģisku tekstu citātus. Projekts radies, realizējot luterisko misiju sludināt Dieva Vārdu ikvienam.

Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis‍‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe, mācītājs Magnuss Bengtsons, LU profesore Austra Avotiņa un autors Ritvars Puntūzis‍Attēlā: bīskaps Einārs Alpe svēta Dieva vārda uzrakstu virs ieejas baznīcā
Šis ir ceturtais no projektā tapušajiem obejktiem. Līdz šim atklāts Svēto Rakstu teksts uz ēkas sienas Rīgā, Mazajā Pils ielā 4 (pagalmā, kur atrodas kristīgo grāmatu veikals “IHTIS” un kafejnīca “Parunāsim”) un Talsos, Baznīckalnā, uz Kristīgo ģimeņu centra ēkas sienas un lielformāta vides baneris pie Biķeru baznīcas Rīgā.

Aiciām arī citas LELB draudzes iesaistīties Dieva vārda sludināšanā, radot savus Svēto Rakstu tekstu vides objektus!

Informācijai: agita.krastiņa@lelb.lv; 29342266
‍‍
« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »