2024. gada 29. marts
Vārda dienas: Aldonis, Agija

Jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva Savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens,
kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.
Jņ 3:16

Pasha – Lielā piektdiena

Hoz 6:1–6; 2Moz 12:1–13; Jņ 18:1–19:42
Ps 22; Jes 52:13–53:12; Ebr 10:16–25 vai Ebr 4:14–16, 5:7–9; Jņ 18:1–19:42

Krāsa: melna vai purpursarkana

Un to vietu, kur Dievs ar viņu bija runājis, Jēkabs nosauca vārdā Bētele – Dieva nams.
1Moz 35:15

Bet centurions un tie, kas kopā ar viņu sargāja Jēzu, redzēdami zemestrīci un visu, kas notiek, ļoti sabijās
un teica: "Patiesi šis bija Dieva Dēls!"
Mt 27:54

Rdz 3:1–9, 19–33
1Pēt 1:10–20
Jn 13:36–38

Stendera muzejā Lašos aug Glika ozoli

iesūtīts: 2022.05.05 10:16

30.aprīlī Glika ozolu stādīšana notika Sēlijas pusē, Augšdaugavas novada Eglaines pagastā (agrāk Lašu pagasta) agrākajā Lašu mācītājmuižā, kur tagad atrodas  Stendera muzejs kopā ar LELB Lašu draudzi. Lašu draudzes pārstāvi jau agrā rīta stundā uzsāka Stendera muzeja teritorijas sakopšanas darbus. Un pēc smagā darba sekoja Svinīgs dievkalpojums, ko vadīja mācītājs Artis Pētersons. Pēc svinīgā dievkalpojuma sekoja Glika ozolu stādīšana un svētīšana. Ceļā uz Stendera muzeju kreisā pusē tika izveidota jauna ozolu aleja, kur savas mājas ir atraduši pieci ozolkoki, no Ernsta Glika stādīto ozolkoku ozolīzēm izaudzētie jaunie kociņi.

Svinīgajā pasākumā Piedalījās Lašu draudzes locekļi un Lašu pagasta pārvaldes  pārstāvji. Vienu no ozoliem iestādīja Mācītājs Artis Pētersons, otru Lašu draudzes Pārvalde Maija Žigajeva, Ruta Usačova, Anita Nalivaiko;  Trešo  - Olga un Andris Rešņi Lašu draudzes ilggadējie pārstāvji, Ceturto LELB pārstāvji un Piekto uzkalna augšpusē Eglaines pagasta pārvaldnieks Viktors Potjomkins. Pēc ozolu stādīšananas talcinieki un viesi tika cienāti ar gardu bukstiņzupu un citiem cienastiem, ko sarūpēja Stendera muzeja namamāte Ilga Brodova. Visus viesus un talkotājus Stendera muzejā uzņēma namatēvs Miervaldis Brodovs.

Aicinam visus apmeklēt Stendera muzeju Eglaines novadā pārdesmit metru atālumā no Lašu ev.lut.baznīcas. Kur tagad augs arī pieci Glika ozoli, kas augs blakus Daugavpils iecirkņa bīskapa E.Alpes stādītajām Latvijas simtgades ozolam.