2023. gada 31. marts
Vārda dienas: Gvido, Atvars

Turpinās aicinājums draudzēm piedalīties Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī 28. maijā

iesūtīts: 2022.04.29 11:56
Pieteikšanās - www.baznicunakts.lv

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Iecerēts, ka jau otro gadu „Baznīcu nakts” notikumam pievienosies “Atvērto baznīcu diena”. Tādēļ ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu viesiem jau no pulksten 10.00 rītā.

"Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem." (5Moz 4:9) – šie vārdi no Bībeles ir izvēlēti kā  „Baznīcu nakts” lozungs un tēma. Tas aicina pārdomāt ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, par ģimenes saitēm un draudzes kopības nozīmi.

Līdzās iespējai draudzēm plānot „Baznīcu nakts” vakara programmu, aicinām baznīcas visos novados atsaukties dalībai arī iniciatīvā „Atvērto baznīcu diena”. Dievnama atvērtība ir viens no misijas veidiem. Tam līdzās Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla - dievnama sakrālā telpa visā veselumā - ir vērtība, kurai jādod iespēja runāt un uzrunāt mūsdienu cilvēku. Turklāt tam ir liela simboliska un valstiska nozīme, ka vismaz reizi gadā vairums dievnamu vienā dienā, vienā laikā ir atvērti Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem, kuri vēlas sastapties ar Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu.

Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, aicinām draudzes savu iespēju robežās dievnamus turēt atvērtus jau dienas laikā - šogad no pulksten 10.00. „Baznīcu nakts” rīkotāji apzinās, ka daudzviet var būt grūti nodrošināt dievnama atvērtību visu dienu, tādēļ baznīcu dežūrās rosina iesaistīt ne tikai draudzes cilvēkus, bet arī ļaudis no vietējās apkārtnes vai draudzes draugu loka.

Kāpēc šī misija ir svarīga?

Baznīcu nakts un jau otro gadu arī Atvērto baznīcu diena ir kalpošana un misija, kas no draudzes prasa mobilizēties tikai uz 12 līdz 14 stundām. Tikai atvērt sava dievnama durvis viesiem no 10.00 līdz 22.00 (vēlams līdz 24.00), viesmīlīgi viņus sagaidīt un 21.00 kopā ar citām draudzēm Latvijā lūgt "Mūsu Tēvs debesīs...", aizlūgt par Ukrainu un dziedāt latviešu tautas lūgšanu "Dievs, svētī Latviju!".

Draudzēs ir nozīmīgākas kalpošanas, kā Alfa kurss, iesvētes mācība, svētdienas skola, diakonija. (Būtībā baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena ilgtermiņā palīdz šīm nozīmīgākajām kalpošanām.) Taču Latvijai joprojām pietrūkst vismaz vienas dienas gadā, kad 100 un, cerams, kādreiz 200 un vairāk Latvijas dievnamu būtu atvērti - tā, lai ceļotājs vienatnē, draugu pulkā vai kopā ar ģimeni var apskatīties kartē, izplānot maršrutu un doties apskatīt dievnamus, un neraizēties, ka pie kāda no tiem paliks pie aizslēgtām durvīm. Draudzei tā ir evanģelizācijas iespēja, un arī stiprinošas sadraudzības iespēja. Tas ir arī draudzes patriotiskais pienākums radīt iespēju cilvēkiem piedzīvot sakrālā mantojuma skaistumu, ļaut sakrālajam mantojumam runāt uz mūsdienu cilvēku. Latvijas mēroga pienākums, jo no valsts budžeta sakrālā mantojuma programmas un arī citos veidos ir finansēta dievnamu restaurācija. Eiropas mēroga pienākums, jo no ES fondu līdzekļiem arī ir paveikti liela apjoma darbi Latvijas baznīcu atjaunotnei. (Gan vienā, gan otrā gadījumā ir no finansējuma devēju puses uzstādījums, ka kultūras mantojuma objektam - tātad arī dievnamam - ir jābūt pieejamam sabiedrībai.)

Kā notiek baznīcas dalības pieteikšana?

Precīza informācija par pieteikšanos dalībai „Baznīcu naktī” un „Atvērto baznīcu dienai” ir publicēta mājas lapā www.baznicunakts.lv un nosūtīta draudzēm pēc Pelnu dienas, tas ir, marta sākumā. Taču šobrīd, plānojot pasākumu, lūdzam ņemt vērā: 

  • “Baznīcu nakts” notiks no 18.00 - 24.00.
  • Lūdzam nodrošināt dievnamu atvērtību viesiem jau no pulksten 10.00.
  • Aicinām zvanīt baznīcu zvanus atbilstoši senajai stundu lūgšanu tradīcijai - 12.00, 18.00 un 22.00, kas atbilst pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam.
  • Organizatoru komanda apņemas izveidot vienotu „Baznīcu nakts 2022” pasākuma notikumu karti vietnē www.baznicunakts.lv, lai publicētu informāciju par atvērtajām baznīcām un tiem dievnamiem, kuros paredzēta „Baznīcu nakts” programma.
  • Lai sekmīgāk īstenotu kopējo pasākuma pārvaldību, rīkotāju komandai aicinām pievienoties:
  1. mājas lapas redaktoru/-i;
  2. vizuālo un informatīvo materiālu maketētāju;
  3. komunikācijas un sadarbības ar medijiem speciālistu.
 
Baznīcu nakts rīkotāju komanda pateicas ikvienai draudzei un brīvprātīgajiem par situācijas izpratni un vēlēšanos piedalīties. Novēlam mums visiem ar Dieva palīgu radīt arī šogad šo skaisto notikumu.
Papildus informācijai lūdzam rakstīt uz baznicu.nakts@gmail.com vai zvanīt pa tālruni 29182954.
« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2023 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »