2024. gada 29. marts
Vārda dienas: Aldonis, Agija

Jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva Savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens,
kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.
Jņ 3:16

Pasha – Lielā piektdiena

Hoz 6:1–6; 2Moz 12:1–13; Jņ 18:1–19:42
Ps 22; Jes 52:13–53:12; Ebr 10:16–25 vai Ebr 4:14–16, 5:7–9; Jņ 18:1–19:42

Krāsa: melna vai purpursarkana

Un to vietu, kur Dievs ar viņu bija runājis, Jēkabs nosauca vārdā Bētele – Dieva nams.
1Moz 35:15

Bet centurions un tie, kas kopā ar viņu sargāja Jēzu, redzēdami zemestrīci un visu, kas notiek, ļoti sabijās
un teica: "Patiesi šis bija Dieva Dēls!"
Mt 27:54

Rdz 3:1–9, 19–33
1Pēt 1:10–20
Jn 13:36–38

LELB arhibīskaps viesojas Saksijas ev.lut. Baznīcā

iesūtīts: 2022.04.08 14:12

No sestdienas 2.aprīļa līdz pirmdienai 4.aprīlim LELB arhibīskaps Jānis Vanags un Ārlietu nozares vadītājs māc. Andris Krauliņš viesojās Saksijas ev.lut. Baznīcā. Sestdien Burgštetes draudzē arhibīskaps uzstājās ar lekciju par postmodernismu, tikās ar Vācijas Apvienotās ev.lut. Baznīcas pilnvaroto Austrumeiropas jautājumos māc. Dr. Karstenu Rentzingu, kā arī ar Saksijas Baznīcas konservatīvo mācītāju apvienības pārstāvjiem. Judika svētdienā arhibīskaps sprediķoja Ērenfrīdersdorfas sv. Niklasa draudzē, kur šajā svētdienā bija pirmais dievkalpojums kad draudze varēja pulcēties  bez ierobežojumiem un saņemt sv. Vakarēdienu.

Pirmdien LELB pārstāvji apmeklēja Saksijas Baznīcas Virsvaldi un tikās ar māc. Dr. Danielu Tīlo, ekumēnes nozares vadītāju un ilggadējo LELB draugu māc. Frīdemanu Ēmi. Vēlāk viņi visi kopā tikās ar Saksijas ev. lut. Baznīcas bīskapu Tobiasu Bilcu. Sarunās tika pārrunāta situācija LELB un Saksijas Baznīcā, karš Ukrainā, LELB Sinodes jaunākie lēmumi, sadarbība Pasaules Luterāņu Federācijas diskusiju procesā "Luteriskā identitāte"

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare