2022. gada 09. decembris
Vārda dienas: Tabita, Sarmīte

Aicinājums draudzēm iesaistīties Reformācijas Latvijā 500 un LELB 100 pasākumos

iesūtīts: 2022.02.23 11:37

2022.gadā tiek realizēti divi Reformācijai Latvijā 500 un LELB 100 veltīti unikāli projekti – “Reliģisks teksts kā laikmetīgs vides objekts” un “Glika ozoli”. Abi projekti ir iecerēti, lai nestu svētību arī pašai draudzei, tās locekļiem kopīgi darbojoties pie to realizācijas, stiprinot sadarbību ar LELB, pašvaldībām un vietējām kopienām, un dodot iespēju draudzes locekļiem likt lietā savas Dieva dotās dāvanas.

Aicinām visas LELB draudzes būt aktīviem un vienotiem, realizējot šos Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas kopējos projektus, caur tiem sludinot Evaņģēliju un izplatot Reformācijas idejas!

“Reliģisks teksts kā laikmetīgās vides objekts”
– šī ir sen lolota iecere par Svēto Rakstu citātu vizualizēšanu, veidojot unikālus vides objektus pamanāmās un publiski pieejamās vietās, lai Dieva vārds caur tiem uzrunā cilvēkus.  
Projektam tika izvēlēti  99 Svēto Rakstu citāti, kuriem LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studenti izstrādāja objektu vizualizācijas. Divi no laikmetīgās vides objektiem jau ir atklāti (Rīgā un Talsos), vairāki citi ir tapšanas procesā (Cēsīs, Baltezerā un Rīgā), savukārt, vēl citi ir tikai idejas līmenī. LELB aicina ikvienu draudzi būt atsaucīgai un iesaistīties šo vides objektu veidošanā, atbalstot kopējo ideju par Evaņģēlija pasludināšanu. Jūsu draudze var izmantot studentu izstrādātās idejas, vai arī virzīt realizācijai savu ieceri, iekļaujot arī atbilstošu publicitāti vietējos un valsts mēroga medijos.

    “Glika ozoli” –  2016.gadā no Glika ozoliem Alūksnē tika salasītas zīles, no kurām ir izaudzēti ozolu stādi. Šie ozoli šogad pavasarī un rudenī tiks stādīti visā Latvijā ar vēlējumu, lai ozoli izplatās, kā izplatījās Dieva vārds ar Glika latviešu valodā iztulkoto Bībeli. Jūsu draudze ir aicināta uz sadarbību šajā projektā, iestādot vienu vai vairākus Glika ozolus pie savas baznīcas vai tai piederošajā teritorijā. Tāpat aicinām draudzi uzrunāt vietējo pašvaldību, privātos zemju īpašniekus, veidojot sadarbību un stādot ozolus lielākā apjomā.

    Par dalību projektos un citos ar Reformācija Latvijā 500 un LELB 100 pasākumiem saistītos jautājumos, lūdzu sazināties ar  LELB Projektu vadītāju – Agitu Krastiņu: telefoniski – 29342266, vai e-pastā – agita.krastina@lelb.lv. Pieteikties projektiem ir iespējams arī, aizpildot elektronisko pieteikumu:

Anketa – par pieteikšanos uz  “Glika Ozoli” https://docs.google.com/forms/d/19wIi4ZDB21GRNtcKCXT7pqrLx9RT1OguPc1flkmCeNw/edit

Anketa – par pieteikšanos projektam “Reliģisks teksts, kā laikmetīgās mākslas vides objekts - https://docs.google.com/forms/d/15DSg20nAhqAwwd1rqnO5uz5vF4ipZqdo4Gj9_-waTms/edit

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »