2022. gada 09. decembris
Vārda dienas: Tabita, Sarmīte

Tiesas prāva Somijā tuvojas noslēgumam

iesūtīts: 2022.02.17 14:38

Tiesvedība prāvā pret Somijas deputāti Päivi Räsänen un Somijas evaņģēliski luteriskās misijas diecēzes (ELMDF) bīskapu Juhanu Pohjolu turpinājās 14.februārī, apsūdzībai un aizstāvībai sniedzot noslēguma paziņojumus.

"Prokurora galvenā doma, šķiet, ir tāda, ka Bībeli nedrīkst mācīt publiski un ka reliģijas brīvība neļauj runāt skaļi, ja teiktais tiek uzskatīts par minoritāšu grupu diskrimināciju. ” pēc prokuratūras noslēguma paziņojuma komentēja bīskaps Pohjola. “Šajā skatījumā Bībeles mācības par laulībām, seksualitāti, grēku un žēlsirdību nevarētu pasludināt publiski. Tas ir uzbrukums reliģijas brīvībai.

Abi tiek tiesāti par vēsturiskās kristīgās mācības par cilvēka seksualitāti formulējumu. Dr. Rāsenena ir apsūdzēta par 2004. gada bukletā ar nosaukumu “Vīrietis un sieviete, ko viņš radīja: homoseksuālās attiecības izaicina kristīgo cilvēces koncepciju”, un bīskaps Pohjola tiek apsūdzēts par šī darba publicēšanu. Dr. Räsänena tiek apsūdzēta arī divās citās epizodēs, tostarp par Somijas nacionālās luterāņu baznīcas, kuras draudzes locekle viņa ir, kritizēšanu par tās atbalstu Helsinku praidam tvītā, kurā bija ietverts attēls ar Bībeles pantu no Romiešiem 1:24-27.

Ģenerālprokurors ir pieprasījis, lai tiesa piespriestu Dr. Rāsenenai maksimālo sodu, kas tiek novērtēts 120 dienu ienākumu apmērā. Prokuratūra pieprasa bīskapam Pohjolam maksāt kompensāciju, kas līdzvērtīga 60 dienu personīgajiem ienākumiem. Prokuratūra arī pieprasījusi Somijas konservatīvajai Misijas diecēzei un Lutera fondam maksāt naudas sodu 10 000 eiro apmērā.

Tiesa savu spriedumu pasludinās 30.martā.

Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu nozare

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »