2021. gada 09. marts
Vārda dienas: Ēvalds

Rīgas Lutera baznīcai 130!

iesūtīts: 2021.02.23 12:47
Šogad Rīgas Lutera baznīcai aprit 130 gadi. Par godu jubilejai šogad plānoti vairāki pasākumi. Trešdien, 24.februārī notiks jubilejas pasākums tiešsaistē “Lutera draudzes dzīvesstāts cauri laikmetiem. Es dzīvoju.”. No trešdienas, 24.februāra Lutera draudzes centrā un tā skatlogos atklāta fotoizstāde “Lutera baznīca un Torņakalns”.

JUBILEJAS PASĀKUMS 24.02. PL.18:00 TIEŠSAISTĒ

Jubilejas pasākums “Lutera draudzes dzīvesstāts cauri laikmetiem. Es dzīvoju.” būs skatāms tiešsaistē, 24.februārī pl.18:00 Rīgas Lutera draudzes Youtube un Facebook profilos:
www.youtube.com/user/rigasluteradraudze
www.facebook.com/rigasluteradraudze

Rīgas Lutera baznīcas 130 gadu jubilejas pasākums “Lutera draudzes dzīvesstāts cauri laikmetiem. Es dzīvoju.” veidots kā ceļojums video formātā cauri nozīmīgākajiem Lutera baznīcas vēstures posmiem – no dibināšanas 1891.gadā, brīvvalsts, padomju un atmodas laika līdz šodienai. Laikmetu līnijas vārdos un mūzikā iezīmēs mākslinieki Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Ingūna Grīnberga, Kaspars Znotiņš, Lutera kvartets un draudzes mācītājs Linards Rozentāls. Atmiņās un vēlējumos dalīsies arhibīskaps Jānis Vanags un mācītāji Juris Rubenis, Kārlis Žols, Kaspars Simanovičs, Indulis Paičs, Normunds Kamergrauzis.
"Aiz Torņakalna dzelzceļa stancijas stiepjas gar Daugavu paaugsts kalnājs, uz kura no stancijas pret dienvidiem, blakus kapiem, jo lepni paceļas jaunā Lutera baznīca ar savu slaiko torni, kurš nopietni noskatās uz savu apkārtni, uz veco Daugavu un pāri pār viņu uz sirmo Rīgu." Tā par jaunuzcelto Rīgas Lutera baznīcu pirms 130 gadiem tika rakstīts Latviešu Avīzes 27.februāra numurā.

FOTOIZSTĀDE, LUTERA DRAUDZES CENTRA SKATLOGOS, TORŅAKALNA IELA 5
Baznīcas jubilejas gadā, sākot no trešdienas 24.februāra, Lutera draudzes centrā un tā skatlogos būs skatāma fotoizstāde “Lutera baznīca un Torņakalns”. Izstāde tapusi sadarbībā ar “Fotoklubs Rīga”.

BAZNĪCAS ZVANA SKANDINĀŠANA 24.02. PL. 13:30
24.februārī plkst.13:30, tāpat kā 1891.gadā, Torņakalnā tiks skandināts Lutera baznīcas zvans par godu dievnama jubilejai.

LUTERA DRAUDZES ARHĪVA PĒRLES
Lutera draudzes Facebook profilā un mājas lapā visa jubilejas gada garumā tiks atspoguļoti interesantākie fakti un notikumi no draudzes un baznīcas vēstures.

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »