2021. gada 09. marts
Vārda dienas: Ēvalds

Jauniešu tikšanās un Taize vakara lūgšana 19.februārī

iesūtīts: 2021.02.04 21:47

Sākot ar 19.februāri Svētā Gregora Izglītības centrs organizē jauniešu tikšanos zoom platformā sadarbībā ar Taize kopienu Francijā. Šādas tikšanās plānotas reizi mēnesī, lai iedrošinātu jauniešus viņu dzīves izaicinājumos meklēt mieru, spēku un vadību, nostiprinot attiecības ar dzīvo Dievu. Mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, taču organizatori paredz arī iespēju pievienoties pieaugušajiem interesentiem, kuriem ir jau pāri 30.

19.februāra tikšanās plāns:

  • 17.45 Pieslēgšanās zoom
  • 18.00 Sākums
  • 18.10 Bībeles ievads ar brāli Filipu no Taize kopienas
  • 18.40 Mazo grupu diskusijas
  • 19.20 Pārtraukums – atpūta no ekrāna :) // Laiks pieslēgties zoom visiem, kuri vēlas piedalīties vakara lūgšanā.
  • 19.30 Taize vakara lūgšana*
  • 20.15 Noslēgums

Uz vakara lūgšanu plkst.19.30 aicināti pievienoties visi (jebkura vecuma) interesenti, bet tāpat nepieciešams iepriekš piereģistrēties.

Pirms vakara lūgšanas iesakām sagatavoties – gan atrast mierīgu un klusu vietu, kur varat būt klusumā un lūgšanās, gan arī sagatavot sirdi, “pārslēdzoties” no ikdienas steigas, rūpēm un raizēm uz dzīvā Dieva klātbūtni, apzinoties, ka Dievs ne vien var, bet arī grib mums palīdzēt visās mūsu vajadzībās.

Reģistrācija līdz 18.februārim! 
Reģistrācija gan uz tikšanos jauniešiem, gan arī pieteikšanās uz vakara lūgšanu, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/taizetiksanas.

Dalības maksa - brīvprātīgs ziedojums Gregorskolas atbalstam.
Papildu informācija pa tālruni 20216655 vai rakstot uz skola@gregors.lv.

*Taize lūgšana
Taize [izrunā: Tezē] lūgšana ir ļoti vienkāršs pielūgsmes veids, ko ļoti līdzīgā veidā īsteno arī paši kopienas brāļi, ik dienas trīs reizes pulcējoties uz šādiem lūgšanu brīžiem, kas ir Taize kopienas sirds. Svarīgākās Taize lūgšanas īpatnības ir meditatīvā dziedāšana (pārsvarā pašu brāļu sacerētas īsas dziesmas), samērā garš klusuma brīdis (5-10 minūtes), kā arī ikonu izmantošana.

Vairāk par Taize un Taizē lūgšanu varat lasīt Andas Zikmanes sagatavotajos materiālos šeit: https://drive.google.com/drive/folders/1SMUqX8pf4e9g6sXU7DRcBvt2QfRRITvK?usp=sharing

Par Taize kopienu Francijā vairāk varat uzzināt kopienas mājas lapā:  https://www.taize.fr/lv.
« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »