2021. gada 14. aprīlis
Vārda dienas: Strauja, Gudrīte

LELB izdevniecība IHTIS laidusi klajā ikgadējo izdevumu “LELB Gadagrāmata 2021”

iesūtīts: 2020.10.22 15:51
JĒZUS KRISTUS SAKA: TOPIET LĪDZCIETĪGI, KĀ JŪSU TĒVS IR LĪDZCIETĪGS. (Lk 6:36)

Dieva mīlestības termometrs ir tuvākmīlestība… Darīt labu visiem, visos atstāt Dieva pēdas. Jo aktuāli tas ir šodien, laikā, kad dzīvojam pandēmijas draudu ēnā, kad liekas, viss pasaulē ir ievilcis elpu un apstājies, bet tieši šādos brīžos sava tuvākā mīlestības faktors ir ļoti svarīgs. Un spilgtākais piemērs mums ir Kristus. Viņš nemīlēja brāļus pa jokam, Viņš nomira uz krusta viņu dēļ. Kristīgā brālība nav savienojama ne ar pašapmierinātību, ne vienaldzību. Jo vairāk brāļu nāk pie tevis, jo tuvāks tev ir Kristus.

Mēs neesam dzimuši, lai baidītos, nīstu un cīnītos savā starpā, bet gan lai mīlētu un palīdzētu cits citam. Lai tava izturēšanās ir tuvākmīlestības un līdzcietības aktīva liecība!

Netiešā veidā, cienījamo lasītāj, par to runā arī Tā Kunga žēlastības 2021. gada LELB Gadagrāmata. Tā ir kā laipa, kas savieno pagātni ar nākotni un iet caur šodienu.

Neskatoties uz pandēmijas klātbūtni, aizejošais gads ir bijis aktīvs, par to liecina Hronikas un notikumu lappuses, arī skatījums uz nākotni nav bezcerīgs, jo esam kļuvuši bagāti ar jauniem draudžu ganiem. Gaidot LELB simtgadi, lai atceramies savus virsganus, kuri dažādos laikos ir vadījuši mūsu baznīcu, cēluši, stiprinājuši, sargājuši un atjaunojuši, lai tā šodien pilnā spēkā kalpotu tautai, tāpat kā atjaunotais Gramzdas dievnams.

Un ņemsim kā ceļamaizi jaunajā žēlastības gadā bīskapa Eināra Alpes ievadrakstā teiktos vārdus: "Atbildēsim šajā gadā Dieva līdzcietībai varbūt kā nekad vēl līdz šim, uz to mēs visi esam aicināti, visi, bez izņēmuma." Un lūgsim Viņu: "Divdesmit pirmajā gadā, Kungs, esi mums visiem līdzcietīgs, tad arī iekšēji, mūsu sirdīs un dzīvē šis gads mums būs Tevis svētīts un pasargāts!"

Aivars Gusevs,
mācītājs, LELB Gadagrāmatas redaktors


Viena eksemplāra cena EUR 7.00.
Sākot ar 10 eksemplāriem, tiek piemērota 10% atlaide.

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »