2021. gada 23. janvāris
Vārda dienas: Grieta, Strauts

Apmācību seminārs draudžu priekšniekiem Saldus Svētā Gregora izglītības centrā 7.novembrī

iesūtīts: 2020.10.15 14:28

Esam ievērojuši, ka ir pagājis krietns laiks, kopš ir notikuši apmācību semināri draudžu priekšniekiem, mantziņiem, rakstvežiem un revidentiem. Mūsu draudzēs regulāri notiek pārvēlēšanas un ir ienākuši jauni kalpotāji, kuriem trūkst iemaņu kalpošanai draudzes vadībā un zināšanu par to kā un kāpēc notiek dažādi procesi Baznīcā un kā tiek organizēta sadarbība ar Baznīcas vadību.

Tādēļ esam nolēmuši organizēt apmācību seminārus, lai uzlabotu izpratnes un kalpošanas kvalitāti un iekšējo sadarbību draudzēs Baznīcā.

Šos seminārus vadīs mūsu Baznīcas Virsvaldes darbinieki, kuri reāli strādā atslēgas nozarēs – Virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš, Baznīcas tiesību nozares vadītāja Anitra Vanaga, Draudžu attīstības nozares vadītājs, prāvests Dzintars Laugalis.

Semināros mēs pārrunāsim draudzes priekšnieka, padomes un valdes locekļu amata pienākumus, izklāstīsim kā tiek vadītas draudzes, runāsim par labas pārvaldības principiem un par finanšu pārvaldi un revīziju veikšanu draudzēs.

Pirmais seminārs notiks Saldū, Saldus Svētā Gregora izglītības centrā, šā gada 7.novembrī, pl. 10.00. Ir iespēja ierasties centrā jau piektdienas vakarā un pārnakšņot. Aicinām šo datumu jau laicīgi ieplānot, lai varat tajā piedalīties.

‍Dalības maksa (par ēdināšanu un telpu izmantošanu) sestdienai – EUR 15. Dalībniekiem, kuri ierodas jau piektdienas vakarā, papildus maksa par nakšņošanu EUR 15.
 
Dienas plāns.
9.30 – 10.00 - ierašanās, reģistrācija un kafija.
10.00 – Svētbrīdis.
10.20 - Draudzes pārvaldes principi, padomes un valdes darbība, draudzes priekšnieka pienākumi - Dzintars Laugalis.
11.30 – Kafijas pauze.
11.50 – LELB Satversme - draudzes sapulces, valdes un padomes kompetence, pārvaldes komisija, lietvedības dokumentu noformēšanas aktualitātes (edoc) – Anitra Vanaga.
13.00 – pusdienas
14.00 – Draudzes praktiskā vadība – sapulču sagatavošana, lēmumu pieņemšana, izpildes kontrole, draudzes budžets, finanšu atskaite, sadarbības iespējas ar LELB struktūrām – Romāns Ganiņš.
15.10 – Kafijas pauze
15.30 - jautājumi, diskusijas un priekšlikumi par lekciju tēmām un papildus tēmām turpmākajiem semināriem.
16.00 – noslēguma lūgšana

Pieteikšanās apmācībām līdz 3.novembrim: lelb@lelb.lv vai pa tālruni 67226057.

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »