2020. gada 21. oktobris
Vārda dienas: Urzula, Severīns

DIENAS LOZUNGS

Eņģelis pieskārās Elijam un sacīja: “Celies un ēd!” Viņš cēlās, ēda, dzēra un gāja, stiprinājies viņš gāja četrdesmit dienas un četrdesmit naktis līdz Dieva kalnam Horebam. (1Ķēn 19:5.8)

Šis dārgums mūsos ir kā trauslos māla traukos, lai būtu redzams, ka spēka pārpilnība pieder Dievam, nevis nāk no mums pašiem. (2Kor 4:7)

Hoz 3:1–5; Apd 21:15–26; Lk 5:27–39

lasīt vairāk >

Eiropas kultūras mantojuma dienas un dzejas dienas 2020 “VERTIKĀLE VI”

iesūtīts: 2020.09.17 15:36

Šī gada VERTIKĀLE pirmais pasākums kā ierasts notiks Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē 19.septembrī ar programmu dienas garumā laikā no 11.00 – 21.00.

Programmā:

  • 11:00 – lektorijs “BŪVKULTŪRA kā radošs elements,” lektori Daina Lāce, Gunta Šnipke, Pēteris Kalks - lekcijas, iekštelpu apskate
  • 16:00 – 17:30 "Zvani, ziedi, mākoņi un mīlestība” – izstāde un plenēra noslēgums, meistardarbnīca “Ieskats būvkultūras noslēpumos, plenērs, sveču darbnīca," piedalās Liepājas Bērnu mākslas skolas audzēkņi (pedagoģes Brigita Pomerante, Kristīne Ulberte, Laine Kinstlere), kā arī Mākslas studijas bērniem “OH” dalībnieki (vadītāja Maira Markuševska)
  • 20:00 – 21:00 dzejas, mūzikas, gaismas, ziedu performance “AUGSTĀ DZIESMA” – piedalās dzejnieces  Laura Andersone, Gunita Boka, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, mūziķi Annija Kolerte, Miks Akots, ziedu dizainere Biruta Ignatova, māksliniece Agnese Rudzīte, gaismas un tehniskais nodrošinājums -  Jānis Vasilis.

Jau sesto gadu septembrī Liepājā notiek dzejas, mākslas un mūzikas performance VERTIKĀLE. VERTIKĀLE ir kļuvusi par tradīciju septembra mēnesī – platforma, kultūras notikums, Dzejas dienu un Kultūras mantojuma dienu ietvarā, kas veidots, izmantojot mūsdienīgus mākslas performances instrumentus - radošu cilvēku radīts produkts. Performances pamatideja – strādāt dažādos mākslas virzienos, iepazīstot sakrālo mantojumu.

Projekta VERTIKĀLE pasākumi iepriekšējos gados notikuši ne tikai Liepājā, bet arī vairākos citos Latvijas dievnamos - Lestenē, Jaunpilī, Alsungā. Arī šogad “Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienas 2020 VERTIKĀLE VI” sāksies  Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, turpināsies Apriķu ev.lut. baznīcā, noslēgsies Gramzdas dievnamā.
Apriķu luterāņu baznīcā radošā grupa viesosies 27. septembrī, sākums  19:00,
Gramzdas luterāņu baznīcā VERTIKĀLE VI norisināsies 11.oktobrī, pēc dievkalpojuma 17:00.

Visi VERTIKĀLE VI pasākumi ir bez maksas. Projektu atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Kurzemes kultūras programma 2020, Kurzemes plānošanas regions.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja
Sandra Vensko.
(mob.tālr.: 29877969, vsandra@inbox.lv)‍Foto -
Jānis Rudzītis
« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »