2020. gada 04. decembris
Vārda dienas: Baiba, Barbara, Barba

Praktisks seminārs “Lectio divina”

iesūtīts: 2020.09.16 12:01
Praktisks seminārs ““Lectio divina” - garīgā lasīšana jeb lūgšana ar atvērtu sirdi” mācītāja Rinalda Granta vadībā š.g. 19. septembrī pl. 10.30- 16.00 Centrā cilvēka izaugsmei “Torņakalns” Rīgā, Torņakalna ielā 5.

“Bībelē ir daudz pretrunu”, “Tā ir tapusi citā laikā un citā kultūrā”, “Daudzi fakti Bībelē ir apšaubāmi”, “Man nav teoloģisku zināšanu un laiks tajā visā iedziļināties” - tie ir tikai daži iemesli, kuri mūs attur paņemt rokās Bībeli.

“Dievam manas lūgšanas nav vajadzīgas”, “Es nelūdzu, jo tāpat nekas nemainās”, “Man neviens nav mācījis lūgt un nezinu kā to darīt pareizi”, “Es cenšos lūgt, bet tā ir kļuvusi par formālu rutīnu un esmu no tā visa noguris”.

Semināra mērķis nav atbildēt uz visām minētām problēmām, bet dot iespēju praktiski iepazīt kristīgā tradīcijā ļoti senu konteplatīvas lūgšanas veidu “Lectio divina”. Pieredze, ejot šo lūgšanu ceļu, var kļūt par atbildi daudzām no minētām problēmām. Šis lūgšanu veids ir piemērots gan garīgā ceļa meklētājiem, gan tiem, kas jau ilgstoši iet savu garīgo ceļu.

Viens no mūsu laikmeta izaicinājumiem ir virspusējība. Sintija Buržo “Lectio divina” skaidro kā „dziļāku uztveres formu, kas iekļauj, bet sniedzas pāri domāšanas procesiem.” Šī lūgšana nav kāds maģisks veids, kā pietuvināt sev Dievu, bet tieši otrādi – kā sastapt vienmēr klātesošo.

Seminārs būs ieguvums tiem, kuri grib atvērt Bībeli un piedzīvot to vairāk kā tikai analīzes un pētniecības objektu. Tāpat arī tiem, kas vēlas, lai lūgšana vairs nedzimst tikai no mūsu pašu šaurās un egocentriskās pieredzes. Šo semināru veidos lekcija, prakse un refleksija par iegūto pieredzi. Dalībnieki iegūs pietiekamas zināšanas un iemaņas, lai Lectio divina turpmāk spētu praktizēt kā savu garīgo praksi.

Rinalds Grants ir mācītājs, garīgs līdzgaitnieks, rekolekciju vadītājs un Lutera akadēmijas pasniedzējs.

Dalības maksa EUR 40.00, Rīgas Lutera draudzes locekļiem  -10% atlaide EUR 36.00.
Pieteikšanās links: https://forms.gle/aNQjv9rttEU43Kuo7

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »