2021. gada 16. maijs
Vārda dienas: Edvīns, Edijs

Exaudi – septītā Lieldienu svētdiena
Kristus saka: Kad es no zemes tikšu paaugstināts, Es visus vilkšu pie sevis.
(Jņ 12:32)

5Moz 34:1–8; 1Pēt 4:8–11; Jņ 15:26–16:4
Ps 1; Apd 1:15–17; 1Jņ 5:9–13; Jņ 17:6–19

Krāsa: balta

AIZLŪGUMI: Velēnas draudze, Dd/GU, māc. Ilgvars Matīss
Indianapoles draudze (ASV), prāv. Gunārs Lazdiņš
Somijas evaņģēliski luteriskā Baznīca

Mūsu mūžs septiņdesmit gadu, vai kurš visai stiprs, astoņdesmit gadu, viss šis laiks – pūles un posts, garām ir, un – lidojam prom! (Ps 90:10)

Jēzus Kristus, mūsu Kungs, un Dievs, mūsu Tēvs, kas savā žēlastībā mūs mīl un piešķir mums mūžīgu mierinājumu un uzticamu cerību, lai uzmundrina un nostiprina jūsu sirdis ikvienā krietnā vārdā un darbā.
(2Tes 2:16–17)

Ech 3:16–27; Ef 2:1–10; Mt 10:24–33, 40–42

Koncerts „Baroks. Pērts. Vidzeme”

iesūtīts: 2020.07.21 12:18
1.augustā plksten 21.00 Limbažu ev.lut. baznīcā

Kā Hendelis tikās ar Bahu, tā Baha pēdējais skolnieks - Rīgas Sv.Pētera baznīcas ērģelnieks Mītelis atveda baroka augstās mākslas ietekmes arī uz Latviju. Baha garīgums pārcēlies šā gada jubilāra Arvo Pērta (85) minimālisma cauraustajos skaņdarbos un dziļi sakņojas vidzemnieka Ingmāra Zemzara garīgajās dziesmās. Savukārt Imanta Zemzara poētiskās skaņu ainavas stāsta par Latvijas skaistumu un gara spēku. Un aiz visa tā paslēpies arī mūžīgais šķelmis, šā gada jubilārs vidzemnieks Marģeris Zariņš, apvienodams baroka stilizāciju un latvisku gara pasauli savā Ēdoles kurantā. Ietekmes, asociācijas un cilvēka dvēseles meklējumi pēc skaistā un mūžīgā – sveču gaismā nakts koncertā Limbažu ev.lut. baznīcā. Muzicēs izcili skaistās tenora balss īpašnieks, kamerkora AVE SOL solists Mārtiņš Zvīgulis, Lielās mūzikas balvas 2019 laureāts, Rīgas Doma ērģelnieks Aigars Reinis, LNSO čellists un Ventspils kamerorķestra čellu grupas koncertmeistars Pēteris Ozoliņš, šoreiz čellu duetā ar vairāku konkursu laureāti, Jana Sibeliusa mūzikas akadēmijas (Somija) studenti Emīliju Rozenšteinu.

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.