2021. gada 16. maijs
Vārda dienas: Edvīns, Edijs

Exaudi – septītā Lieldienu svētdiena
Kristus saka: Kad es no zemes tikšu paaugstināts, Es visus vilkšu pie sevis.
(Jņ 12:32)

5Moz 34:1–8; 1Pēt 4:8–11; Jņ 15:26–16:4
Ps 1; Apd 1:15–17; 1Jņ 5:9–13; Jņ 17:6–19

Krāsa: balta

AIZLŪGUMI: Velēnas draudze, Dd/GU, māc. Ilgvars Matīss
Indianapoles draudze (ASV), prāv. Gunārs Lazdiņš
Somijas evaņģēliski luteriskā Baznīca

Mūsu mūžs septiņdesmit gadu, vai kurš visai stiprs, astoņdesmit gadu, viss šis laiks – pūles un posts, garām ir, un – lidojam prom! (Ps 90:10)

Jēzus Kristus, mūsu Kungs, un Dievs, mūsu Tēvs, kas savā žēlastībā mūs mīl un piešķir mums mūžīgu mierinājumu un uzticamu cerību, lai uzmundrina un nostiprina jūsu sirdis ikvienā krietnā vārdā un darbā.
(2Tes 2:16–17)

Ech 3:16–27; Ef 2:1–10; Mt 10:24–33, 40–42

Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācija ielūdz uz Sv. Jēkaba dienai veltītu pasākumu uz Latvijas-Igaunijas robežas

iesūtīts: 2020.07.13 10:25
2. augustā Valkā/ Valgā

Pirms gada 25. jūlijā pie Sv. Jēkaba katedrāles Rīgā bruģī tika ielikta pirmā Sv. Jēkaba ceļa marķējuma zīme - bronzas gliemežvāks, kas apliecina Latvijas pievienošanos vēsturiskajam starptautiskajam Sv. Jēkaba svētceļojumu tīklam, kura galamērķis ir vairāk nekā 4000 km attālā Santjago de Kompostelas pilsētā Spānijā, kas no Latvijas kājāmgājējiem sasniedzama aptuveni 6 mēnešu laikā. No Igaunijas robežas līdz Lietuvas robežai top aptuveni 300 km garš Sv. Jēkaba ceļa Latvijas posms jeb Camino Latvia.

Šogad Sv. Jēkaba dienai veltītajā pasākumā svinīgi atklāsim Sv. Jēkaba ceļa robežstabiņu uz Igaunijas -Latvijas robežas, kuru arī rotās gliemežvāka simbols, kas  ir ceļinieku orientieris Sv. Jēkaba ceļā.

Šo svinīgo brīdi atzīmēsim kopā ar:

• Valkas pilsētas domes pārstāvjiem
  • Valkas tūrisma un informācijas centra darbiniekiem
  • Garīdzniekiem Margus Suvi, Valga Jaani Kirik mācītāju Andri Reiteru, Valkas- Lugažu un Vijciema ev. lut. draudžu mācītāju un Strenču p.n. slimnicas kapelānu Aldi Kalcenavu, Burtnieku, Ēveles un Dikļu ev. lut. draudžu mācītāju Ivaru Jēkabsonu, Ādažu-Carnikavas ev. lut. draudzes mācītāju
  • Sv. Jēkaba ceļa asociāciju Camino Latvia, Camino Lituano, Camino Estonia, Camino Polaco dalībniekiem.
Pasākuma programma
  • 10.00 Dievkalpojums Valga Jaani Kirik mācītāja Margus Suvi vadībā11.15 Svinīgs gājiens pāri robežai uz Putras kalnu Valkā.
  • 11.45 Robežas stabiņa ierakšana
  • 12.00 Garīdznieku uzrunas, svētība, lūgšanas Sv. Jēkaba ceļa tapšanai
  • 12.30 Valkas pilsētas domes, Valkas TIC vēlējumi Sv. Jēkaba ceļa veidošanai Latvijā / Igaunijā
  • 12.45 Sv. Jēkaba ceļa asociāciju Camino Latvia, Camino Lituano, Camino Estonia, Camino Polaco uzrunas un vēlējumi
  • 13.00 Kopīgs gājiens cauri pilsētai uz svētceļnieku naktsmājām. Svētku kliņģeris, sadraudzība

‍Pasākuma afiša pieejama - šeit
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.