2020. gada 01. decembris
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels

Novados notiks Baznīcu nakts un akcijas “Apceļosim baznīcas” ideju tikšanās

iesūtīts: 2020.02.28 09:38

Latvijas novados martā un aprīlī notiks Baznīcu nakts misijas un akcijas “Apceļosim baznīcas” ideju tikšanās. Baznīcu nakts komanda ielūdz tajās piedalīties Latvijas kristīgo draudžu garīdzniekus, draudžu vecākos un draudzēm piederīgos. Pirmā novadu tikšanās notiks Viļakā 1. martā. Tikšanās ir būtiskas, lai kopīgi pārrunātu pasākuma tematiskos un organizatoriskos jautājumus, sniegtu atbalstu draudzēm un dalītos pieredzē.

Baznīcu nakts misijai novadu tikšanās nozīmē ļoti daudz. Nenovērtējama ir iespēja klātienē satikt novadu draudžu garīdzniekus un kalpotājus, būt kopā sadraudzībā un pārrunāt Baznīcu nakts misijas iespējas, saturisko piepildījumu un organizatoriskos jautājumus.
Tikšanās reizēs būs iespējams dalīties domās par 2020. gada Baznīcu nakts tēmu “Dieva stāsts" un pārrunāt akcijas “Apceļosim baznīcas” norisi.

Jauna iniciatīva - „Apceļosim baznīcas”
Akcijas “Apceļosim baznīcas” ideja ir radusies, ar sirsnīgu pateicību vērojot daudzo Latvijas novadu baznīcu draudžu  rūpes par saviem dievnamiem, viņu gadiem ilgo kalpojumu, uzturot un atjaunojot tos. Latvijas dievnami un to loma “Dieva stāstā” par Latviju ir tik liela vērtība, ka gada ritējumā ir vērts veltīt vienu īpašu dienu, lai iepazītos tuvāk.

“Apceļosim baznīcas” iecere paredz, ka 30. maijā pēc iespējas vairāk Latvijas dievnamu būtu atvērti no pulksten 12.00 līdz vakaram.

Baznīcu nakts komanda savu iespēju robežās aicinās atsaukties brīvprātīgos, lai palīdzētu  novadu baznīcu draudzēm nodrošināt, ka katrā baznīcā, kura piedalīsies, būtu cilvēki, kuri sagaida ceļotājus.

Meklējam novadu koordinatorus

Organizatoru komanda arvien meklē novadu koordinatorus Latgalei, Vidzemei un Kurzemei. Būsim pateicīgi, ja šim aicinājumam atsauktos iepriekšējo gadu dalībnieki. Pieteikumus lūdzam sūtīt uz: baznicu.nakts@gmail.com. Kopš 2015. gada novadu koordinatoru darbs Baznīcu nakts misijā ir bijis ārkārtīgi nozīmīgs.

Pirmā novadu tikšanās – Viļakā
Pirmā novadu tikšanās par Baznīcu nakts un akcijas “Apceļosim baznīcas” norisi notiks 1. martā pulksten 17.00 Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes mājā, Parka ielā 5b (aiz baznīcas).

Par citām plānotajām tikšanās reizēm informāciju lūdzam uzzināt Baznīcu nakts facebook ziņās (https://www.facebook.com/baznicunakts/) vai sazinoties ar tikšanos koordinatori Baibu Špēru- Šporu (t. nr. 26744556; e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com).

Tikšanos saturs būs vienāds katrā norises vietā. Aicinām piedalīties katra novada draudžu garīdzniekus un draudzēm piederīgos cilvēkus, kuri ir piedalījušies Baznīcu nakts norisēs savās draudzēs vai arī vēlas piedalīties un tās veidot.

Visus novadu tikšanās interesentus lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu baznicu.nakts@gmail.com un norādot draudzi un dalībnieku skaitu.


Informāciju sagatavoja Baiba Špēra-Špora, Baznīcu nakts pārstāve, e-pasts: baznicu.nakts@gmail.com

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2020 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »