2021. gada 04. decembris
Vārda dienas: Baiba, Barbara, Barba

Pieminekļa atklāšana represēto piemiņai

iesūtīts: 2019.06.14 12:32
„1941. un 1949. gadu represētajiem un visiem, kas ticēja un cerēja…”

Šādi vārdi būs uz pieminekļa, kuru atklāsim pie Budbergas Sv. Pāvila baznīcas 14. jūnijā 18:00.

No Brunavas pagasta Budbergas Sv. Pāvila draudzes tika izsūtīti vairāk nekā simts cilvēki. Terora laiks, bet baznīca turpināja darboties un, par katru izsūtīto pieaugušo vīru, aiz baznīcas tika iestādīts ozols, par sievu – liepa, un bērnu piemiņai izveidoja puķu dobi… Tā bija nelegāla piemiņas vieta represētajiem, par kuru visi zināja arī tad, kad par to nedrīkstēja runāt…

Tagad gatavs ir piemineklis un tiek uzstādīts. Pieminekļa atklāšanā piedalīsies Bauskas novada un Brunavas pagasta vadības pārstāvji, iedzīvotāji, draudzes locekļi un visi Jūs, kas vēlaties būt klāt šajā, mūsu tautai tik nozīmīgā piemiņas dienā un vietā. Piemineklis ir veidots no vietējā Budbergas laukakmens.  Tas ir aptuveni 3.30 metrus augsts un 1.55 plats vertikāli novietots dabīga akmens obelisks.

Pieminekļa autors ir mākslinieks Tālivaldis Muzikants, kurš būs klāt, un priekšnesumu sniegs tautā iemīļotā dziesminiece Ieva Akuratere. Piedalīsies Bauskas nov. Domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Brunavas pag. pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova, represēto biedrības pārstāvji.

Mīļie draugi! Paies vēl vismaz 100 gadi, līdz mēs, varbūt atkopsimies no tām rētām, kuras mūsu tautas miesā ir atstājis 20. gadsimts. Šajā Zemgales pusē dzīvoja strādīgi, un tāpēc turīgi, zemnieki – saimnieki. Smagi strādājot tika iekopti lauki, celtas mājas un par pašu zemnieku līdzekļiem uzcelts arī dievnams. Divi smagi kari, komunistu kolektivizācija un genocīds smagi postīja šo pusi… Un tomēr mēs esam cēlušies atkal augšā, bet ko tas ir izmaksājis. Mēs nedrīkstam to aizmirst, lai mūsu pēcnācēji zina, cik vērtīga ir mūsu zeme. Diez vai atradīsim un tās kādu pēdu, kas nav ar mūsu senču asinīm slacīta.

Pateicība par atbalstu pieminekļa izveidei un uzstādīšanai: Velgai Jansonei, Audrim Milšūnam, Brunavas pag. pašvaldībai un Baibai Marčenkovai, Latvijas politiski represēto apvienībai un Dagnijai Liepiņai. Daudziem privātiem ziedotājiem, kuru vārdus neminam, jo katra ziedošanas iespējas ir atšķirīgas, bet mēs augsti novērtējam Jūs visus! Paldies manai Budbergas luterāņu draudzei un īpaši priekšniekam Mārim Kovalam.

Pulcēsimies 14. jūnijā plkst. 18:00 pie Brunavas pag., pie Budbergas Sv. Pāvila baznīcas.

Budbergas Sv. Pāvila draudzes māc. Juris Morics.
 

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »