2024. gada 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Ritvaldis, Nameda

Šovakar Latvijā notiks kultūras notikums "Baznīcu nakts"

iesūtīts: 2019.06.07 15:20

Baznīcu nakts rīkotāji aicina uz ekumenisko Baznīcu nakts atklāšanu Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā pulksten 18.00.

7. jūnija vakarā Latvijā apmeklētājus gaidīs ap 160 baznīcu (https://baznicunakts.lv/#programma), aicinot tuvāk un personīgāk iepazīt dievnamu glabāto skaistumu. Piedalīsies arī Īrijas latviešu Sv. Pētera luterāņu draudze Dublinā.

Baznīcu nakts Rīgā tradicionāli iesākas ar ekumenisku svētbrīdi, kurā piedalās lielāko kristīgo konfesiju garīdznieki. Šogad baznīcu nakti atklās Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā. Piedalīsies vecās Sv. Ģertrūdes evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Oskars Smoļaks, Latvijas evanģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs, Septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienības bīskaps Vilnis Latgalis, Latvijas Baptistu draudžu savienības mācītājs Edgars Godiņš, Latvijas apvienotās metodistu baznīcas mācītāja Anna Dobele un Latvijas Pareizticīgās baznīcas pārstāvis.