2024. gada 16. aprīlis
Vārda dienas: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Amatā ievests Jūrmalas iecirkņa prāvests Arnis Eltermanis

iesūtīts: 2018.11.30 11:37
Trešdien, 28.novembrī Doles-Ķekavas baznīcā arhibīskaps Jānis Vanags ieveda ARNI ELTERMANI Jūrmalas iecirkņa prāvesta amatā.

Arnis Eltermanis:

• dzimis 1968.gada 4.oktobrī Rīgā;
  • kristīts un iesvētīts 1990.gadā Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes draudzē;
  • absolvējis Poligrāfijas tehniskās jaunrades Tautas Universitātes Lietišķās mākslas fakultāti daiļamatnieka kokgriezumos specialitātē (1986);
  • iesvētīts evaņģēlista amatā 2012.gada 4.novembrī;
  • kalpojis Tomes, Baldones, Birzgales draudzēs;
  • kopš 2012.gada novembra - Doles – Ķekavas draudzē;
  • 2013.gadā absolvējis Lutera akadēmiju;
  • ordinēts 2013.gada 14.augustā Rīgas Domā;
  • Rīgas arhidiecēzes Kapitula prezidija loceklis;
  • precējies.

Saskaņā ar LELB Satversmes 66.pantu, prāvesta pilnvaru laiks ir septiņi gadi kopš amata pilnvaru saņemšanas brīža. A.Eltermanis Jūrmalas iecirkņa prāvesta pienākumus pilda kopš 2018.gada 19.februāra.

LELB ir 16 prāvesta iecirkņi. Jūrmalas iecirknī ir 11 draudzes - Baldones, Birzgales, Bulduru, Doles-Ķekavas, Dubultu, Katlakalna, Ķemeru, Olaines, Piņķu Sv.Jāņa, Salas Sv.Jāņa un Slokas draudze, un tas ir ceturtais mazākais prāvesta iecirknis.

Dievkalpojuma noslēgumā arhibīskaps pateicās bijušajam iecirkņa prāvestam, Piņķu Svētā Jāņa draudzes mācītājam un LELB Ārlietu nozares vadītājam Andrim Krauliņam par svētīto kalpošanu un paveikto darbu Jūrmalas iecirkņa vadīšanā no 2011.-2018.gadam.

Dievkalpojumā piedalījās visi Jūrmalas iecirknī kalpojošie mācītāji – Arnis Bušs, Aivars Gusevs, Andris Krauliņš, Juris Morics, Leons Novicāns, Oskars Skrodelis, Māris Ziemelis, kā arī Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis.

Lai spēka, izturības un visas gudrības devējs Dievs ir ar jauno prāvestu viņa nozīmīgajā kalpošanā.